Forum

wifi ile internete ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wifi ile internete kull. adi ve sifre ile baglanma hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@tuncayguven)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar,

bir cok formda aradim fakat istedigim cevabi bulamadim. sizlerinde goruslerini almak isterim.

sirketimizde musterilerin baglanabildigi bir modemimiz var ve sifresiz herkez baglanabilir.

bizim yapmak istedigimiz musteriler modeme baglanmak istediginde once bir kayit formu cikacak tum bilgilerini aldiktan sonra telefonuna sifreyi mesaj gondermek ve girdigi tum sitelerin loglarini tutmak istiyorum boylece kanunlar karsisinda bize ait ip nin herhangi kanunsuz bir ise karistigi zaman su kullanici su tc nolu su telefonlu kisi su saatte bu adrese baglandi diyebilirim..

bununla ilgili nasil bir calisma yapilir nasil bir cihaz almaliyiz ve hangi web yazilimini kullanmaliyiz..

yardim ve verdiginiz bilgiler icin simdiden cok tesekkurler....

Tuncay Guven

Gönderildi : 05/05/2013 16:24

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

bununla ilgili pfsense le yapılabilen bir proje var ama destek bulamayabilirsin. bu sisteme hotspot deniyor. draytek gibi destek alabileceğiniz bir ürün almanızı öneririm. ertan hoca size en uygun ürün hakkında öneride bulunacaktır.

Gönderildi : 05/05/2013 18:04

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhaba arkadaslar,

bir cok formda aradim fakat istedigim cevabi bulamadim. sizlerinde goruslerini almak isterim.

sirketimizde musterilerin baglanabildigi bir modemimiz var ve sifresiz herkez baglanabilir.

bizim yapmak istedigimiz musteriler modeme baglanmak istediginde once bir kayit formu cikacak tum bilgilerini aldiktan sonra telefonuna sifreyi mesaj gondermek ve girdigi tum sitelerin loglarini tutmak istiyorum boylece kanunlar karsisinda bize ait ip nin herhangi kanunsuz bir ise karistigi zaman su kullanici su tc nolu su telefonlu kisi su saatte bu adrese baglandi diyebilirim..

bununla ilgili nasil bir calisma yapilir nasil bir cihaz almaliyiz ve hangi web yazilimini kullanmaliyiz..

yardim ve verdiginiz bilgiler icin simdiden cok tesekkurler....

Tuncay Guven

Merhabalar,

Kullanıcıları ben açıp kapatırım dersen DrayTek cihazları ile rahtlıkla yapılabilir yada AD ye bağlar oradan yönetirim dersen buda olur fakat form doldurtuyum TC kimlik kontrolü yapayım SMS atıyım dersen Mumin Hoca birkaç kez coslat adlı bir markadan bahsetti bu işleri yapabiliyormuş. İstersen o marka ile bir görüş. Draytek cihazları daha çok system yöneticisi olan yapılar için stanalone şekilde alışacak cihazlar daha çok Linux üzerine yazılmış GUI lerden oluşuyor. 

Gönderildi : 06/05/2013 18:49

Paylaş: