Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail server kurulum

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@fatihucar)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Belki konu forumda defalarca açılmış olabilir ama pek zamanım olmadığından detaylı arama yapamadım.Sizlerden ricam sizin için basit olabilir ama sorularıma braz sabırlı cevap vermeniz.:)

1-10 pc li bir şirkete mail server kurmak istiyoruz.Exchange gibi yazılımlar buyuk gelebileceğinden daha pratik kerio gibi yada benzeri mail sunucu kurmayı düşünüyoruz.Sizce ne kurmalıyız.

2-Şirkette AD,DNS,Domain yapıları yok sadece normal kullanılan pc'ler.Bunun için ayrıyetten domain kurmak gereklimi server üzerinde. Sadece  kerio kursak onun üzerinde yetkilendirme vs yapamaz mıyız?

3-Mail yedeklemeleri için ne önerirsiniz.Hangi programı otomatik olarak yedekleyen program gibi vs. 

Sizlerinde ayrıyetten görüş ve önerileriniz ne olabilir.Şu olsa daha iyi olur diyebileceğiniz gereksinimleri yazabilirseniz sevinirim.Şimdiden sabırlı yorumlarınız için teşekkürler. 

Gönderildi : 05/04/2013 19:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
1-10 kişi için içeride mail sunucuya değmez. Sizin yerinizde olsam sağlam çalışan ve efektif bir mail servere hizmet parası ödeyerek sahip olabilir. Ofis365 size göre mükemmel bir ürün. Bulut bir sistem microsoft tarafından sağlanıyor. Hotmail gibi kurumsal mail kullanabiliyorsunuz. Web üzerinden outlloktan , akıllı telefondan ve tabletten erişim sağlıyorsunuz. Bu şekilde server, lisans yatırımı sistemin yönetilmesi, spam maillerin gelmesi, spam listlere girme gibi sorunlarla uğraşmıyorsunuz.
http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=Ofis+365&a=1
http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=365&s=110

2-Mail için yukarıdaki önerimi yeniliyorum. 10 kullanıcı için server yatırımına gidip gitmemek sizin iç süreçleriniz ile ilgili bir durum. Kurulum yapaak veya yapmayarak yolunuza devam edebilirsiniz. Bu sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenecek bir durum.

3-Ofis 365 kullanırsanız bu sizin adınıza yedekle. 7x24 sistemin ayakta kalmasını sağlamak microsoft güvencesinde. Bedava aldığınız hotmail hesabı gibi 🙂

Benim görüşlerim bu doğrultuda. Maliyetini v.s. değerlendirebilirsiniz. Zaten ödenen mebla gider kalemi olarak vergiden mahsup edilebilir.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/04/2013 19:17

(@fatihucar)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhabalar,

Office 356 evet dediğiniz gibi uygun.Büyük olasılıkla 365 i kullanacaz.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Gönderildi : 06/04/2013 02:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2013 14:41

Paylaş: