Forum

klonlama sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

klonlama sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
930 Görüntüleme
(@TarikCELiK)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Win7 ve ubuntu 12.04 kurulu bir hdd yi acronis veya norton gost ile klonladığım zaman ana diskim çalışıyor lakin kopyalama yaptığım disk çalışmıyor. Kopya olan diski aynı bilgisayarda çalıştıracağım zaman, bios ekranında  CD-ROM u gördükten sonra bilgisayar o ekranda kilitlenip kalıyor , herhangi bir hata mesajı almamaktayım. Bu konu ile ilgili yaklaşık 1 haftadır araştırma yapıyorum lakin herhangi bir sonuca varamadım. Disklere baktığım zaman iki diskinde bölümleri aynı ve doluluk oranları aynı. Kuruluma herhangi bir sıkıntı olmuş olsa ana disk çalışmaz.  

Gönderildi : 25/03/2013 19:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Clone yerine imajlarını alıp daha sonra yeni diske alınan imajı yazmayı denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/03/2013 14:03

(@TarikCELiK)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Clone yerine imajlarını alıp daha sonra yeni diske alınan imajı yazmayı denediniz mi?

İmaj almayı da denedim ama aynı sıkıntı devem ediyor 🙁 İmajı yüklediğim disk de çalışmıyor. İşin garip tarafı Win7 veya Xp kurulu bir bilgisayarı klon yapsam da imaj atsam da bir sıkıntı çıkmıyor her şey gayet normal çalışıyor. 

Gönderildi : 26/03/2013 15:14

(@TarikCELiK)
Active Member
Konu başlatıcı

Bugün sormuş olduğum sorunun cevabını kendi kendime buldum :))) 

Norton Gost veya acronis kullanıldığı zaman, ubuntunun açmış olduğu bölümleri maalesef tam olarak kopyalanamıyor. bunların yerine Clonezilla kullanılır ise hiçbir sıkıntı kalmıyor. Sistem gayet güzel çalışıyor.     

Gönderildi : 26/03/2013 19:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bilgilendirme için teşekkürler. 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/03/2013 00:32

Paylaş: