Forum

smartstart-8.70B-0-...

Bildirimler
Hepsini Temizle

smartstart-8.70B-0-x64 CD Hk

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
674 Görüntüleme
(@onurkaramanli)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Hiç smart cd ile kurulum yaparken HP'nin OS DVD'sini okumadığı oldu mu? Eğer böyle bir durum yaşadıysanız Smart kurulumu yarıda kesip tekrar işlemler baştan başlatılabilir mi? En azından Network üzerinden  kurmayı deneyeceğim. Nedendir anlamadık external DVD rom taksak bile kuruluma DVD üzerinden devam edememekte. Sırf bunun yüzünden firmware update bile yapamadık. Hadi onu geçtik en azından işletim sistemi smart kurulum ile devam etmek istyioruz fakat DVD ne hikmetse okumuyor. Başka sunucu üzerinde ki DVD Rom'u taktık onunlada görmüyor. Başka DVD markalarına yazdırdık image'i yinede olmuyor. Tek sorum smart kurulum bu aşamada (aşamdan kastım işletim sistemini istediği %27'inci alan) yarıda nasıl kesilir (yarıda kesmek yada başa dönmek diye birşey yok) kesilse bile network kurulum yapılabilir mi?

Donanım : HP DL 380 G5

Smart Update : smartstart-8.70B-0-x64

Gönderildi : 13/02/2013 16:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

raid yapılandırmasını yapıp direk işletim sistemini kurmayı deneyebilirsiniz kendi cd'sinden 

kurulum sonunda hp'nin sitesinden toolları ve suruculeri model numarasına göre indirip kurulumu tamamlayabilirsiniz 

Gönderildi : 13/02/2013 16:18

(@onurkaramanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Problem zaten orada başlıyor. DVD'yi okumuyor makine. CD okumada bir problem yok ama DVD'yi okumuyor bir türlü. Acaba diyorum Win7 leri USB ile kurmaya yarayan bir flash driver boot yöntemi vardı. Öyle mi denesem?

Gönderildi : 13/02/2013 19:04

(@onurkaramanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

USB üzerinden DVD tool ile kurduk.. Dikkat edilmesi gereken nokta eğer 64 bit işletim sistemi kuracaksanız, mutlaka usb 'yi de 64 bit işletim sistemi üzerinde hazırlamak gerekiyor. Ömrümde ilk defa usb ile server kurdum bunu gördük 🙂

Gönderildi : 13/02/2013 20:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

fogserver ile network uzerinden kurmuşluğum oldu dvd usb gibi sorunları aşamadığımızda 

Gönderildi : 14/02/2013 04:27

Paylaş: