Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Esxi vcenter kullanıcı limitleme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
594 Görüntüleme
(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

vcenter eklediğim 64 GB ram bir sunucu üzerinde 12 GB Ram v.b kaynaklar belirlediğim bir kullanıcıya verdiğim kaynaklar doğrultusunda sanal makina kurdurma limitlemesini nasıl yapabilirim? 

Bu konuda bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/02/2013 06:37

(@ErdoganPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Konu hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız yokmudur?

Gönderildi : 06/02/2013 05:39

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

bildiğim kadarıyla kullanıcı bazlı bunu yapamıyorsunuz. şöyle bir şey yapılabilinir diye biliyorum. vcenter üzerinde cluster üzerine gelip resource allocation var. ona tıkladığınızda vm makinalarını göreceksinizdir orada ram,cpu veya disk için limitler koyulabiliniyor.  orada o vm için bir ram limiti belirtirseniz o server o ram in üzerine çıkamaz.

Gönderildi : 06/02/2013 12:39

(@ErdoganPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Davut bey, cevabınız için teşekkür ederim.

Yapmak istediğim bu değil. Ben bir kullanıcıya izin vermiş olduğum kaynaklar dahilinde kendisine sanal sunucular oluşturmasına izin vermek istiyorum. 

Gönderildi : 06/02/2013 19:44

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

böyle bir deneyim yaşamadım bu yüzden bilmiyorum, fakat

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1023189

http://www.trainsignal.com/blog/vmware-access-control-101-roles-and-permissions

buradan bir bakın kullanıcı oluşturup ona role bazı yetkileri verebiliyorsunuz.

Gönderildi : 10/02/2013 17:59

(@ErdoganPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Davut bey, cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu yetkilendirmelere bakmıştım burada verdiğiniz yetki sunucu üzerinde tüm kaynaklara erişim sağlıyor, sanal makina oluştursun veya oluşturmasın v.b gibi yetkiler veriliyor halen yapmak istediğim duruma çözüm bulamadım.

Gönderildi : 12/02/2013 05:52

Paylaş: