Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 RemoteFX

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
767 Görüntüleme
(@metetolun)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows Server 2012 üzerinde Hyperv ve Virtualization host rollerini yükleyip, ekran kartı sürücümüde tanıttıktan sonra oluşturduğum VM makinaya remoteFX özelliğini de ilave ettim. Sonra Sanal Windows Server 2012 kurulumu yaptım. Remote Session Host rolünü yükledim.Sanal makinamın settingsinde remotefx ekran kartını görmeme rağmen Sanal Windows Server 2012 üzerinde device manager 1 tane unknown device görüyorum ve ekran kartı hala Microsoft Basic Display Adapter olarak görünüyor. Bu durum normal mi? RemoteFX display driver olarak görünmesi gerekmez mi?

Gönderildi : 27/01/2013 15:41

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Sanırım group policy tarafındaki ayarı yapmamanızdan dolayı göremiyorsunuz.Aşağıdaki adımları uygulayıp tekrar dener misiniz?

• Sanal Makina üzerinde Gpedit.msc yi çalıştırın
  • Local Group Policy Editör içerisinde , Computer Configuration | Administrative Templates | Windows Companents | Remote Desktop Services | Remote Desktop Connection Client | RemoteFX USB Device Redirection
  • Sağ tarafda "Allow RDP redirection  of other supported RemoteFX USB Devices from this Computer" i bulup sağ tıklayıp Edit leyelim.
  • Allow RDP redirection of other supported RemoteFX USB devices from this computer dialog box ı Enabled yapalım
  • RemoteFX USB Redirection Access Righst da kullanıcı olarak "Administrators and Users" i seçin.

Gönderildi : 31/01/2013 03:40

Paylaş: