Forum

Exchange 2007 de ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 de mail adresleri degisikligi sonrasında mailler eski kullanıcılara dusmeye devam ediyor..

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@UmutPacaman)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Gunaydın.. İyi calismalar herkese..

Hemen konuya geciyorum izninizle..

Sistemimizde Exchange 2007 kullanıyoruz.. Burada gorev degisikligi sebeiyle bazı arkadaslrın mail hesaplarını degistirdik birbirleriyle.. Dısardan ve owa uzerinden mail almada hşcbşr sorun yok ancak outlooklardan icerden mail gonderildiginde eski kullanıcılara dusuyor mailler.. Sanırım schema uzerinden hala eski kullanıcıları bulup, yolluyor.. Nasıl cozeriz??

Yardımlarınızı rica ediyorum..

Sevgiler.. 

Gönderildi : 09/01/2013 13:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle siz mail adresini değiştirdikten sonra varsayılan olarak OAB sabah 5 te kendini günceller ve outlook üzerinden bir mail gönderirken eğer kişi adres defterini kullanarak mail gönderirse sizde sorun olmaz.

Ancak sizin sorun bu şekilde değil, outlook üzerinde otomatik tamamlama özelliği olduğu için insanlar bunu kullanıyor ve doğal olarak hep eski mail adresine mail göndermiş oluyor.

Bu merkezi bir veri olmadığı için merkezi olarak düzeltme imkanına sahip değilsiniz.

Bu tamamlama dosyalarını  GPO üzerinden silecek bir bat hazırlayabilirsiniz ancak bu durumda da herkesin otomatik tamamlama verileri kaybolur ki bu çok ciddi sıkıntı.

Outlook üzerinde bu kullanıcının mail adresini yazmaya başlayın, bu kullanıcı çıktı anda del tuşuna basın bu durumda bu kayıt silinmiş olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/01/2013 19:11

(@UmutPacaman)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Tesekkur ederim bilgi icin.. Kullanıcıların bir kısmında OAB yi silerek, bir kısmında da belirttiginiz islemle tek kaydı silerek isi cozmus olduk..

Gönderildi : 11/01/2013 14:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2013 17:53

Paylaş: