Forum

Exchange Takvim Pay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Takvim Paylaşımı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,025 Görüntüleme
(@GurhanGuler)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange Server 2010 kullanıyoruz ve Tüm kullanıcıların takvimlerini paylaştırmak istiyorum.Tek tek paylaştırmam mı gerekiyor yoksa Management Console da Tüm kullanıcıların takvimlerinin paylaşımı ile ilgili bir seçenek var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 04/12/2012 22:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

calendar paylaşımını Sharing policy ile de yapabilirsiniz sanırım. EMC organization configuration - mailbox - sharing policy sekmesini bir kurcalayın.

calendar paylaşımı için komut satırını da kullanabilirsiniz.

Set-MailboxFolderPermission -Identity mumincicek@cozumpark.com:\calendar -User hakanuzuner@cozumpark.com -AccessRights Reviewer 

Gönderildi : 05/12/2012 00:58

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

sharing policy'de ki takvim paylaşımı, belli bir takvimi anonymous kişiler ile paylaşmak içindir icalendar gibi uygulamalarda da kullanılabilir.

topluca tüm kullanıcıların calendar'ına bir kişiye paylaşım vermek istiyorsanız aşağıda ki script i uygulayabilirsiniz. İzin olarak -user parametresi sonrası default kullanıcısına availability only, review gibi ihtiyacınzı olan yetkiyi verebilirsiniz. Çok basit ve pratiktir. Bende birçok kez kullandım.

http://gallery.technet.microsoft.com/ScriptCenter/19b98a56-42aa-4695-b07c-335d8322b64e/

Gönderildi : 05/12/2012 01:59

(@GurhanGuler)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar Merhaba,

Ben tüm kullanıcıların takvimlerini yine tüm kullanıcıların görmesini ve ekleme yapabilmesini istiyorum.

Gönderildi : 06/12/2012 13:47

(@gokhankeskin)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Merhaba,

Exchange 2010 da bir kullanıcının takvimini şirket dışı bir domaindeki bir kişi ile paylaşmak istiyorum. Sharing Policy 'e bir tane ekleme yaptım. Paylaşmak istediğim domaini belirttim ve mailbox sekmesindende benim taraftaki kullanıcıyı seçtim. Outlook'u açıp takvimi paylaş yapınca ağınızdaki izin ayarları nedeniyle paylaşılamıyor uyarısı veriyor. Başka bir ayara daha ihtiyaç varmıdır.

Gönderildi : 10/04/2019 09:48

Paylaş: