Forum

2 modem arası bağla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 modem arası bağlantı kurmak ve dosya paylaşmak

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@cengizarda)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar işyerinde 2 modem var. biri superonline diğeri ttnet, bu 2 modem arası bağlantı kurup dosya paylaşımlarını nasıl ayarlayabilirim ?

yani İş Ağında tüm bilgisayarlar listenip birbirleriyle dosya paylaşımıdan bulunsun istiyorum acil yardımlarını bekliyorum arkadaşlar 🙁

Gönderildi : 02/12/2012 05:19

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba arkadaşlar işyerinde 2 modem var. biri superonline diğeri ttnet, bu 2 modem arası bağlantı kurup dosya paylaşımlarını nasıl ayarlayabilirim ?

yani İş Ağında tüm bilgisayarlar listenip birbirleriyle dosya paylaşımıdan bulunsun istiyorum acil yardımlarını bekliyorum arkadaşlar 🙁

DrayTek gibi bir load balance cihazı alıp bu iki cihazı onun üzerinde birleştirin. Mesala DrayTek 2920 yada 3200

Gönderildi : 02/12/2012 17:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bir switch alıp bu 2 modemi ve clientlerinizin tamamını aynı switche takın

tüm clientler aynı ip bloğunda ise sorunsuz çalışmanız gerek 

Gönderildi : 02/12/2012 19:00

(@ertanerbek)
Famed Member

bir switch alıp bu 2 modemi ve clientlerinizin tamamını aynı switche takın

tüm clientler aynı ip bloğunda ise sorunsuz çalışmanız gerek 

Bu seferde DHCP ve GW sorunu çıkar. En iyisi işi baştan doğru yapmak.

Gönderildi : 02/12/2012 19:20

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

modemlerde bile mac adrese ip sabitleme var

Gönderildi : 03/12/2012 01:04

(@ertanerbek)
Famed Member

MAC Address sabitleme derken DHCP host kaydından mı bahsediyoruz yoksa modeme sana şu MAC adresleri erişebilir durumundan mı. Ha hali hazırda ikise de sorunu çözmüyor. Sürekli olarak manüel müdahale gerektiyor.

Vasvi hocam bu cihazlar üretiliyorsa inan bana bir ihtiyaçtan üretiliyor. Arkadaş isterse Pfsende kullanabilir ama gel görki oda route based balance yapıyor buda sorun yaratıyor kendisine özel bir algoritması yok bu nedenle sessionları kaydedip takip yapamıyor sonuç bir ton sorun çıkartıyor, iyi bir balance cihazı hem destination based algortimayı hemde round robini iç içe kullanıp istenilirsede route monitoring ilede fail over yapabilmeli gerisidne ben balance yapıyorum demek kolay. Üstünde bir cihaz alacaksan Sonicwall var, DrayTek gibi maliyeti düşük bir cihazdan sonra adam akıllı balance yapabilen bir cihaz ( hali hazırda load balance algortimasınıda yıllar önce biz dagıtıcılığını yaparken istemiş ve örnek tasarım vermiştik. ) ama maliyetler yüksek.

Gönderildi : 03/12/2012 15:43

Paylaş: