Forum

Domainde kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domainde kullanıcılar login olduğunda masaüstü gelmiyor...

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
936 Görüntüleme
(@SevketOzturk)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
kapalı networkte bulunan domainde geçenlerde 9 tane kullanıcı oluşturdum.
Oluşturduğum kullanıcılardan iki accountun da login olurken  masaüstü oluşmadı.
Başka bir clientta login olmayı denedim olmadı,login olmaya çalıştığım clientlerde kullanıcı profili varmı diye baktım profilde oluşmus,
profili sildim clientti domainden çıkarıp tekrar dahil ettim sorun devam ediyor.
Son çare sorunlu olan iki kullanıcıya sorunu geçiçide olsa gidermek adına local admin yetkisi verdim.
Not: Client!larda kuladığımız işletim sistemi xp.

Sorunum çözümüne ortak olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/11/2012 03:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba9 kullanıcıda bu sorun varsa ortamda bir sorun olabilir. Kullanıcılar dns olarak dc yi görüyormu? Local adminolarak bağlandığınızda loglarda bir durum görünüyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/11/2012 14:32

Paylaş: