Forum

Exchange 2010 Adres...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Adress listesi !

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@ertugrulkarahisar)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkaşlar merhaba ,

Her departmanın kendi içerisinde kullanmış olduğu, sayısı oldukça fazla olan müşteri kontak bilgileri var,.Her departmana ait adres listelerini ,Exchange 2010 Server üzerinde oluşturup,yetki verdiğim o departmandaki kullanıcıların ,adres listelerine kişi ekleme ,silme  vs, gibi işlemleri yapmalarını istiyorum.

Ayrıca ,Örneğin iki kişi arasında, takvim uygulamasını ortak olarak kullanılmasını istiyorum.Başka hiç kimse o takvime bilgi giremeyecek,yada göremeyecek.

Bunları  nasıl uygulandığı konusunda bilgi verirseniz sevinirim.Tşk

Gönderildi : 22/08/2012 14:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Adres defterleri merkezi olarak düzenlenmektedir. Bu nedenle kullanıcılara bunun yönetimini vermenüz mümkün değildir.

Ancak bunu ortak klasör yani public folder üzerinden açarak kullanıcılara yetkilendirebilirsiniz. Bu konuda makaleler bölümünde makaleler bulunmaktadır. Yani Yeni bir public folder açıyorsunuz, tür olarak adres defteri yani contact list seçiyorsunuz, sonra özellikler bölümünden yetki veriyorsunuz. Bu işlemlerin tamamını outlook üzerinden yapabilirsiniz ( tabi yetkiniz olmalı )

ikinci sorunuda defalarca sorulmuş ve cevaplanmış bir soru ki yukarıda ben yine cevap yazdım.

Aynı işlemi yapacak ancak bu sefer tür olarak contact list değil calendar seçeceksiniz sonra yine iki kişiye yetki vermeniz yeterli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2012 15:33

Paylaş: