Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ofis İzleme

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@OguzhanAtakan)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Arkadaşlar başka bir ülkede bulunan ofisimizde yaklaşık 10 adet bilgisayarın günlük yaptığı işler, girdikleri siteler ve makineleri kullanım amaçlarını görüp takip etmek istiyoruz. Bunun için keylogger dışında tavsiye edeceğiniz bir sistem var mıdır? Yoksa keylogger olarak tavsiyeniz nedir?

Uzak bir yerde ciddi bir yatırımımız var maliyeti önemli değil, önemli olan iş akışını kişilerin bize beyan ettiğinden de öte kendimiz görmeliyiz. Son zamanlarda iş ile ilgili bir çok aksaklık oluyor, bilgisayarların çok problemli olduklarını söylediler iki defa kontrole gittik ( her ziyaretimizin maliyeti ortalama 2500 euro) hiç bir problem bulamadık. Hiçbir işi zamanında teslim etmiyorlar. 

Özetle bu makineleri uzaktan görmek istiyoruz.

Teşekkürler şimdiden 

Gönderildi : 13/08/2012 17:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

İzlemede sıkıntı, yasadışılık olmayacaksa yapılan işleri kaydeden bir yazılım kullanmanızda yarar var fakat mesafe olduğundan aynı networkte olmadığınızda bu zor gözüküyor. Kullanıcıları kısıtlayıp bir firewall üzerinden nete çıkarmayı düşündünüz mü?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/08/2012 19:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

axence nvision ı incleyin.

kullanıcı paketini alırsanız size ne olmuş bitmiş hem legal hemde log olarak (incelenebilecek şekilde ) kayıt altına alabilir.

Ama dosyanın içini de görmek istiyorsanız o zaman VPN  kurun. istediğiniz zaman dosyalara eişiminiz olur.

ayrıca bilgisayarlar için buradan gitmek yerine oradan hizmet almak daha mantıklı olmaz mıydı?

veya uzak kontrol programları veya 1 adet de ip kvm alınabilir vs.

Gönderildi : 13/08/2012 19:25

(@OguzhanAtakan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öneriniz için teşekkür ederim öncelikle inceleyeceğim. İnanın, oradan hizmeti hem pahalı hem de eksik alıyorsunuz. Adamlar birçok teknolojiye uzaylı gözüyle bakıyorlar. Koskoca ülkede gigabit switch bulamadık, cat6 kablo bulamadık gerisini siz düşünün 🙂 amd makineleri 800 dolara veriyorlar.

İnceleme ile ilgili yasal bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum sonuçta kullanıcı bu sistemden haberdar olacak.

Gönderildi : 13/08/2012 19:55

(@Anonim)

Dediklerinize inanırım nede olsa "format atmayı" bilen "bilgisayarcı" olduğuna göre.

Gönderildi : 13/08/2012 21:48

(@OguzhanAtakan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrardan selamlar,

Bu iş için başka alternatif fikri olanlar var mı arkadaşlar? Yarın oraya gidiyorum, bir çözüm türetmem lazım. 

Gönderildi : 15/08/2012 16:47

(@Anonim)

bence en verimli çözüm yine nvision size sürekli taramalarla veri sağlar zaten. uzaktan bağlanabileceğiniz bir makina varsa zaten istediğiniz anca kim hangi programı yüklemiş vs. hangi dosyada çalışmış görebilirsiniz. Ama keylogger gibi bir işlem sağlamaz.

vede bir ip KVM ve bilgisayarlarda tabiki teamviewer vb. bir yazılım.

Gönderildi : 15/08/2012 19:25

Paylaş: