Forum

Farklı Dc Oturum A&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Farklı Dc Oturum Açma Asp.Net veya C#.Net

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@BahattinOGUZ)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Yazılımcı Arkadaşlar

Bizim yazılımlarımızda birden
fazla domain kullanılma ihtimali oluyor 
Bir domain kapalıyken diğer domaine geçmesini istiyoruz ama bunu asp.net de kod
olarak nasıl yapılacağını bulamadım

Örnek vereyim

A Domaini aktif olarak kullanılırken domainde arıza oluyor veya kapanıyor 
B Domainine geçmesi veya C Domainine geçmesini sağlamak için nasıl bir yol
izleyebiliriz. 

Yardımlarınızı Bekliyorum J

Gönderildi : 26/06/2012 12:50

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Merhaba Bahattin bey,

Öncelikle söylemiş olduğunuz mantık kabaca düşünüldüğü zaman DNS yapısını kalıyor. Şöyle bir düşünüyorum ki "A" domaini problem yaşadığı an "A" dan bir cevap alacak ki veya "A" nın önüne bir router("A" Domainini kontrol et sorunlu ise "B" sorunlu ise "C") koymak lazımki iş yürüsün. Burada bunu yazılımsal olarak nasıl yapacağınız beni baya bir düşündürdü. 

Bunu bu şekilde yapmaktansa "A" domainine birden fazla nameserver tanımlanarak aynı domaini farklı sunucularda barındırılarakta yapılabilir düşüncesine sahibim. Bu konuda isterseniz bir araştırma yapın. Nedeni ile birden fazla nameserver tanımlamalarında sıralı bir şekilde nameserver sunucu taraflı çözülür ve atlamalı bir şekilde ulaşabildiği sunucuya kadar route işlemi yapar.

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 27/06/2012 13:15

(@BahattinOGUZ)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Aktif Dizin ile entegre çalışan uygulamalar için "dc locator" yöntemi kullanmak istiyoruz ama ben olayı çözemedim. 

Bu yöntemle uygulamaların içine DC leri statik tanımlamak yerine, uygulamanın DC yi kendisinin bulması sağlanarak, DC lerden biri kapalı iken açık olan DC ile uygulamanın çalışması sağlanmaktadır. 

Bana bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

Gönderildi : 27/06/2012 15:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yazılımcı değilim ancak bu işler dns üzerinden döndüğü için sizde DC isimleri yerine aslında domain ismi kullanıyor olmanız gerekiyor, veya aşağıdaki gibi dc lerin durumu için sorgu çekebilir ve sonuca göre hareket edebilirsiniz

http://blogs.msdn.com/themes/blogs/generic/post.aspx?WeblogApp=canberrapfe&y=2011&m=07&d=08&WeblogPostName=testing-the-dclocator-process&GroupKeys =

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/06/2012 19:40

Paylaş: