Forum

Salt Okunur Problem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Salt Okunur Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
635 Görüntüleme
(@OguzKaanGAYRETLi)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Networkteki bir makinede Paylaşım adında bir klasötde "everyone" kullanıcısı ve diğer kullanıcılar tam yetkiye sahip.

Ağdaki bütün makineler dosyalara tam denetimle ulaşabiliyor. Ama bir makineyi yeniden kurmamız gerekti. Yeniden kurulan makine "Paylaşım" klasöründen bir dosya açmaya çalıştığında salt okunur açılıyor. O klasördeki dosyayı kendi makinesine kopyalayamıyor ya da o klasöre dosya atamıyor. Bir çok ayarı denememe rağmen çözemedim. Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Hepinize şimdiden teşekkürler.. 

Gönderildi : 08/03/2012 22:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32983
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Domain ortamı var mı acaba yoksa workgroup ta mı çalışıyorsunzu ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2012 23:31

(@OguzKaanGAYRETLi)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

DOMAİN ORTAMI YOK HOCAM TELEFONDAN YAZIYORUMO YÜZDEN HAFLER BÜYÜK KUSURA BAKMAYIN, PAYLAŞIMDAKİ MAKİNEYE FARKLI KULLANICI ADIYLABAĞLANMAYI DENEYİP, ADMIN LE BAGLANDIM, SONUÇ YİNE AYNI

Gönderildi : 09/03/2012 01:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32983
Illustrious Member Yönetici

Domain yok ise bu durumda paylaşımdaki makine üzerinde uzak kullanıcı için bir hesap açabilirsiniz.

Yani yeni kurduğunuz windows 7 makinede hakan isminde bir kullanıcı var ise ve şifresi 12345 ise aynı kullanıcıyı sharing için kullandığınız makinede de açın ve izin verin ama işin doğrusu domain ortamına geçmenizdir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/03/2012 02:47

Paylaş: