Forum

NSA 4500 Maksimum D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NSA 4500 Maksimum DHCP Sayısı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,526 Görüntüleme
(@AhmetKARATAS)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Çalıştığım kurumda NSA 4500 cihazı kullanmaktayız. Bu cihazın maksimum DHCP kullanıcı sayısı kaçtı acaba? 337. kişiden sonra maksimum hatası alıyorum.

Aldığım mesaj; Error: Total number of DHCP leases exceeds the maximum of 8192 

Gönderildi : 27/02/2012 13:24

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba,

DHCP lease aralığından kaynaklanan bir sorun var. Sanırım   http://help.mysonicwall.com/sw/eng/5705/ui2/25201/Network_dhcpServerView.html  linkten cevap bulabilirsin.

Gönderildi : 27/02/2012 21:14

(@AhmetKARATAS)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Ömer bey ben de aynı problemden olduğunu düşündüm ancak satın aldığım kurum,  DHCP lease aralığı otomatik IP dağıtımda önemli dedi. Eğer Elle IP verip MAC adresi ile eşleştiriyorsan bitmiştir kotan dedi.

Gönderildi : 01/03/2012 12:08

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Ahmet Bey,

Sonicwall UTM cihazları belirli sayıda DHCP pool oluşturma izni verir. Neticede tek başına bir DHCP server değildir. Siz 1000 kullanıcı için sonicwall'a DHCP server'lık yap derseniz hata edersiniz. Bunun için DHCP server kurmanızı tavsiye ederim..

Sizin sorununuz sanırım interface kısmında birden fazla network var ve her network için sonicwall otomatik dhcp aralığı oluşturur.. Bunların toplamı limiti aşıyorsa size hata mesajı verecektir. Bize DHCP tablosunda görünen aralıkları söylerseniz sorunu daha rahat çözeriz.

Gönderildi : 02/03/2012 18:10

Paylaş: