Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware vSphere Client Kurulumunda Problem

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Bilgisayarıma vSphere Client programını yükleyemiyorum. Dosyaya çift tıkladığımda setup dosyasını extract etmesi gerekirken extract penceresi bir görünüp hemen ardından kayboluyor. Vmware'in kendi sitesinden indirdiğim "VMware-viclient-all-4.1.0-258902.exe" ve "VMware-viclient-all-5.0.0-455964.exe" adlı dosyaların her ikisinde de aynı problemi yaşamaktayım. "%Userprofile%\Local Settings\temp" altında klasör açıyor ama klasör içleri boş. Aynı setuplar ile başka bir bilgisayarda kurulum yapabildim.Forumda ve internet üzerinde yaptım fakat bir çözüm bulamadım.Yardımlarınızı rica ederim.

Denediklerim;

Bilgisayarda farklı bir kullanıcı ile  oturum açıp denedim.

Uyumluluk sekmesinden farklı işletim sistemleri seçtim.

Ben kendim manuel olarak extract edip Setup'ı çalıştırdım. (Setup.exe hiç açılmıyor.)

Unicode Olmayan Programlar Seçeneğini İngilizde (ABD) Seçmek

Antivirus'ü devredışı bırakıp kurmayı denemek

Gönderildi : 03/02/2012 17:28

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

.Net yuklu olmali pc nizde

Gönderildi : 03/02/2012 17:53

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Daha önceden kontrol etmiştim ama şimdi yine bakıyorum.

.net 2.0,   .net 3.0 ve .net 3.0 yüklü olduğunu görüyorum. Yalnız dikkatinizi çekerim setup hiç başlamıyor.

Gönderildi : 03/02/2012 18:29

(@evrenbanger)
Üye

baska bir exe kurabiliyormusun ?

Gönderildi : 03/02/2012 19:14

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet. Az önce .net 4.0 yükledim. Şimdi updatelerini yapıyor. Başka exe''li setup'ta çalıştırdım.

Gönderildi : 03/02/2012 19:26

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Diğer bilgisayarda önce internetten indirdiğim dosyayı manuel olarak extract ettim. İçinden çıkan Setup'ı çalıştırdım. Local Settings\Temp altında extract edilen dosyaları kendi bilgisayarıma kopyaladım. msi uzantılı setup dosyasından kurulumu gerçekleştirdim.

Gönderildi : 03/02/2012 20:02

(@evrenbanger)
Üye

Gecmis olsun baya bir ugrastirdi 🙂

Gönderildi : 03/02/2012 20:40

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Dün problemin webcam ile birlikte kurulan fixcamera.exe uygulamasından kaynaklandığını tespit ettik. Görev yöneticisinden bu uygulamayı sonlandırınca vSphere client problemsiz bir şekilde kuruluyor ve çalışıyor. Az önce yaptığım bir araştırmada da konu ile ilgili bir yazı buldum. Link aşağıda

http://www.karalamalar.net/vmwaree-gecit-vermeyen-fixcamera-exeyi-oldurun/

Gönderildi : 07/02/2012 15:11

Paylaş: