Forum

DD-WRT firmware y&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DD-WRT firmware yükleme ile ilgili problem

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@Y.AcarReisli)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

US Robotics 5451A Access Point'e DD-WRT firmware'i telnet ile yükledim, sitede anlatıldığı şekilde yaptım, ama DD-WRT'den sonra USR'ın kendi sitesindeki firmware'ı telnet ile aynı şekilde yüklemem gerektiğini yazıyor, IP adresini bulamadığım için yükleyemiyorum, cihazın varsayılan ayarı DHCP, ama firmware yüklemeden önce 192.168.0.4 olarak ayarlayıp yükleme yapmıştım, yüklemeden sonra DHCP'den IP almıyor, 192.168.0.4 adresinden erişilemiyor, 192.168.0.1, 192.168.0.254, 192.168.1.1 gibi birkaç IP denedim, ama erişemiyorum(ping atarak kontrol ettim), kablosuz ağ görünmüyor(cihazın kablosuz LED'i yanıyor, ama etraftaki ağlar dışında ağ yok) ve cihaz sadece AP olduğundan(Router özelliği yok) tek ethernet portu var, daha önce hiç DD-WRT firmware yüklememiştim, ne yapabilirim?
Not: DD-WRT'nin sitesinde cihazla uyumlu olduğu yazıyor.

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/01/2012 05:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

sitesinden yada forumundan bilgi alabilirsiniz. ama

ip taraması yapın. netscanner  ile bir ip bulacaktır. ama gerçi kabloda ip alamayabilirsiniz. Siz AP yi bir modeme bağlayın.

router gibi davrandığından  portu muhtemelen WAN olarak kullanmaktadır. bu şekilde ip alabilir. ama belki pingleri cevaplamıyordur? 

kablosuzdan da dhcpden ip dağıtması bu cihaz mantıklı görünüyor.

Gönderildi : 17/01/2012 17:54

Paylaş: