Forum

Windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server 2008 R2 Foundation GPO oluşturma problemi

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
554 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Windows Server R2 Foundation DC miz ve 10 kullanıcımız var. Kullanıcılara GPO ile sürücü kısıtlaması yapmak istedim.

Belirtilen sürücüleri gizle : Sadece C sürücüsü

Belirtilen sürücüleri engelle: Sadece C sürücüsü 

ayarlarını yaptım. Politikanın uygulandığı kullanıcı hesabı ile login olduğumda C sürücüsü gizlenmiyor ancak erişim engelleniyor. İstediğimiz bu sürücünün aynı zamanda gizlenmesi yani bilgisayarımda görünmemesidir. Hata yaptığımı zannetmiyorum ama problem ne olabilir acaba?

Ayrıca bir storage imiz mevcut. Gerekli paylaşım ve yetkilendirmeler yapıldı. Kullanıcılara Y:Ozel  ve Z:Ortak olacak şekilde bilgisayarımda ağ bağlantısı yapmak istiyorum.Gerekli logon scripti nasıl oluşturabilirim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler....

Gönderildi : 24/12/2011 14:40

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Selam Aleykum!

Netvvork Map için GPOda Users Configurations`da LOGON`da bunu yazın, .BAT olarak.

@ECHO OFF 

NET USE P: \\SERVER\Public$

NET USE Q: \\SERVER\Data$ 

Gizlemek için ise bunu deneyin, bakın olacakmı

Instructions

• 1

Click the Windows "Start" button and select "Run." Enter "gpedit.msc" into the text box. Press "Enter" to open the GPO editor.

• 2

Click the "User Configuration" icon to expand a list of GPO object options on your computer. Click "Administrative Templates," then click "Windows Components," and then click "Windows Explorer."

• 3

Double-click the policy labeled "Hide these specified drives in My Computer." This opens the policy dialog box with a list of drives you can hide on the machine. Check the box next to each drive you want to hide.

• 4

Select "Enable" from the policy activation drop-down box. Click "OK" to save your settings. Reboot the computer for the changes to take effect.

Gönderildi : 24/12/2011 16:52

(@SELCUKKURAL)
Gönderiler: 17
Eminent Member

"Ayrıca bir storage imiz mevcut. Gerekli paylaşım ve yetkilendirmeler yapıldı. Kullanıcılara Y:Ozel  ve Z:Ortak olacak şekilde bilgisayarımda ağ bağlantısı yapmak istiyorum.Gerekli logon scripti nasıl oluşturabilirim."

Merhaba ,

Yanlış anlamadıysam bunu tek tek kullanıcıların bilgisayarı üzerinden yapmak istemiyorsunuz. Bunun için AD>users ' a gelerek oradan bunu yapmak istediğiniz kullanıcıların properties'indeki "profile" sekmesi altında "connect to " yaparak istediğiniz server'daki istediğiniz dosyaları  bağlayabilirsiniz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 26/12/2011 11:59

(@FerhatUYAR)
Gönderiler: 21
Eminent Member

açılışta peki basit bir mesaj nasıl yazdırırız

mesela hoşgeldiniz gibi 

@echo off

hoşgeldiniz gibi...

teşekürler

Gönderildi : 08/03/2012 15:48

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Asagidaki linki incele cok guzel bir yaz ivar bu konuda.

http://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/A-net-messenger-script-for-810f8331

Gönderildi : 08/03/2012 21:00

Paylaş: