Forum

Lotus Domino GroupS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lotus Domino GroupShield 7.0 Kurum ve Ayarları

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar mail box lara çok fazla spam düştüğünden bu hafta Mcafee Epo ile beraberinde gelen ürünlerlerden GroupShield 7.0 for Lotus Domino on Windows kurdum ama nasıl yapılandırmam gerektiği hakkında bilgi sahibi değilim daha önceden bu tecrubesi olan bir arkadaşın yardımını bekliyorum Lotus Windows Server 2003 Std. üzerine kurulu.

Gönderildi : 23/12/2011 16:15

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ödenek olsa zaten UTM alacağım 🙂 1-2 aya kalmaz çıkar herhalde Domino'yu yükseltmek istemiyorum bu sürüm çok kararlı bir sürüm artı maliyet.

Gönderildi : 26/12/2011 11:39

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yok yok bu GroupShield bana göre değil hakan hocamın dediği gibi zor bir ürün bu sabah fabrikaya geldiğimde bütün mail alış verişleri durmuştu yaklaşık 2 saatlik bir aksama oldu GroupShield devre dışı bıraktıktan sonra herşey normale döndü şükürler olsun 🙂

Gönderildi : 27/12/2011 14:48

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

GroupShield boyle birsey yapmaz normal de ama 🙂

Gönderildi : 27/12/2011 14:53

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yaptı ama belkide Domino durmuştur. O zaman herhangi bir ayar yapmama gerek yokmu ? Spam olarak tanıdığı mailleri hemen siliyor. Belki izin vereceğim içine bakmamada izin vermiyor şahsi düşüncem çok iyi bir ürün değil.

Gönderildi : 27/12/2011 16:05

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Watch Guard veya Cyberoam CR50ia düşünüyorum ama Qmail ile ilişkilendirilmiş CA securtiy gateway kullanıyor kuzenim gerçekten çok mumnun benim qmaile geçme şansım yok ve CA securtiy gateway fiyat olarak çok daha yüksek diğer firewalllara göre.

Gönderildi : 02/01/2012 14:00

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

80 ile 100 arası client sayım, 6 tanede server var sistemde. Cihazını kullanıcı sayısına göre tasarlanmış olanı alınmalı ve watchguard gibi client sayısı arttığında cihazın yazılımını upgrade yapamıyorlar, CR50ia da değiştirmen gerekiyor. Sanırım biraz zaman alacak karar vermem artı daha bütçesinide bulamadım 🙂 Baskı baskı ya işte atacaklar yada ödeneği verecekler 🙂

Gönderildi : 31/01/2012 12:19

Paylaş: