Forum

pfSense 2.0 RC1

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfSense 2.0 RC1

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@yetisbaskal)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Server sistemler dahil olmak üzere çeşitli ethernet kartlarını (2li veya 5li grup) barındıran diğer anakartlar ile sanal veya direk HDD üzerine kurulum yapıyorum.

Standart kurulum ayarları dahil olmak üzere sıkıntım yok. "ki" bazı sistemlerde Captive arayüzünü dahi bitirdiğim oluyor.

Ancak sıkıntım şu, her ne gruptaki IP standartı olursa olsun "10.10.10.x veya 192.168.1.x gibi" bazı kurulumum 1 saat içinde bazı kurulumum 1 gün sonrasında browser üzerinden ulaşılamayacak derecede kendini kilitliyor.

Sisteme ping dahi geçemiyor ve ethernet kartlarını bir türlü swichlerim ile öpüştüremiyorum.

Sisteme hard reset attıktan sonra tüm ethernet ayarlarım silinmiş, ip lerim kaybolmuş bir halde karşıma çıkıyor. ve bazen kablo takılı olmadığı halde ethernet kart ışıkları tutarsız şekilde yanıp sönüyor.

En büyük üzüntüm proje dahilinde yaptığım, güncellediğim, web ara yüzünü tamamladığım ve 5651 e uygun log imzasına kadar düzenlediğim bu çalışmaların 1-2 günlük süre içinde elimde patlaması. 
Donanımsal hata olsa en az 3 pc üzerinde test yaptım.

Kurulum ile ilgili hata mı yapıyorum diye düşünüyorum ancak o da değil.

pfSense neden bu şekilde hata verir? Kilitlenme sebebi ne olabilir? 

Gönderildi : 27/11/2011 02:31

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Bu Konu Değişir Bende Bu Güne Kadar 20'den Fazla Kurdum Hiçbirinde Sorun Yaşamadım Ama Ben 1.2.3 Release Ve 2.0 Release Kurdum . Beta Sürümleri Hiç Kullanmadım Bence 1.2.3'ü Deneyin Onda'da Aynı Sıkıntı Olacakmı ?

Bunun Dışınca RC Yerine RTM Kurunuz.

http://files.chi.pfsense.org/mirror/downloads/  Burda Tüm Sürümleri Mevcut 8g 4g 2g 1g 512mb  Vs Var. Ama Ben i386 , amd64 Olan iso'ları Kullanıyorum. 

Gönderildi : 27/11/2011 23:07

(@yetisbaskal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tavsiyeni dinledim ve pfSense-2.0-RELEASE-i386 kurulumunu yaptım, Test aşamasında. Bakalım sonuç ne olacak. Bilgi veririm.

Gönderildi : 28/11/2011 06:34

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Tavsiyeni dinledim ve pfSense-2.0-RELEASE-i386 kurulumunu yaptım, Test aşamasında. Bakalım sonuç ne olacak. Bilgi veririm.

Sorun Olmaz İnşallah Form'dan Paylaşırsın Sonuçları.

Gönderildi : 28/11/2011 18:16

(@yetisbaskal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Olumlu, 2.0 release ve 1.2.3 sıkıntısız çalışıyor. Teşekkürler,

Gönderildi : 30/11/2011 03:20

Paylaş: