Forum

Outlook Exchange Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Exchange Server'de .ost sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
751 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Outlook exchange server ile ilgili bir problemim var, Eski notebookta exchange ten gelen .ost dosyası 9 GB iken, yeni pc'de oluşturduğum aynı profilin boyutu exchange'den full update yapmama rağmen 5 GB kadar yer kaplıyor. Mailleri karşılaştırdım hepsi tam herhangi bir eksik yok, acaba zamanla ost dosyası bozulduğu içinmi şişiyor, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, kolay gelsin.    

Gönderildi : 20/11/2011 00:25

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Eski Outlook'ta .ost dosyan için compact işlemi yapmamış isen dediğin durum bundan kaynaklanıyordur. Yeni Outllok .ost dosyan için eski silinmiş maillerin kapladığı alanı artık içermiyor olacaktır. Bu durumda silinmemiş tüm yeni maillerinin tamamına sorunsuzca erişirken silinmiş maillerininde .ost dosyanda kapladığı boş alan artık olmayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2011 00:58

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Hüseyin beyin önermesine katılıyorum ve son kullanıcı tarafında mail trafigi çok olan kullanıcılarınızın performans sorunu yaşamamaları için .ost file dosyasını kontrol ederek arada bir silerek sıfırdan terkar oluşmasını sağlamanızı öneririm.

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/11/2011 01:48

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Teşekküler, yardımlarınız için. 

Gönderildi : 20/11/2011 02:40

(@OzgurBoyraz)
Gönderiler: 1
New Member

Microsoft Outlook posta kutunuz, öğe oluşturduğunuz ve aldığınız sürece büyür. Öğeleri sildiğinizde bile, veri dosyanızın boyutu, sildiğiniz verilerle orantılı olarak küçülmeyebilir. Aşağıdaki linkte detayları görebilirsiniz.

http://office.microsoft.com/tr-tr/outlook-help/HA010356311.aspx  

Gönderildi : 29/10/2013 17:25

Paylaş: