Forum

juniper ssg 140 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

juniper ssg 140 üzerinde tek interface de çoklu IP adresi ve port yönlendirme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
607 Görüntüleme
(@FeritDOGAN)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

SSG 140 için ISP den MetroEthernet Switch ile aldığımız subnet ması 29 bit lik bir internet bağlantımız var.Bu bağlantıyı tek interface üzerinden sonu 35 olan ip default gateway olacak şekilde ve örn olarak sonu 36 ve 37 olan iplere gelen bağlantıları da port bazında networkteki private iplere yönlendirmek istiyorum.Site içerisindeki http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2010/02/14/juniper-destination-nat.aspx  bağlantısında bulunan makaleyi okudum ama bir sonuca varamadım...

Konu ile ilgili bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum, beni yönlendirebilirseniz kısa süre içerisinde bu konfigürasyonu tanımlamaya çalışacağım.

Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 13/11/2011 22:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Untrust olan bacaga 36 yada 37 olan ip adresini verip routing kısmındanda 35 olan ip adresini default gw olarak tanımlamaniz gerek baslangic icin 

bu sekilde bu cihaz uzerinden nete cikabiliyor iseniz ondan sonra o adrestekiler ile iligli islemleri deneyebilirsiniz

Gönderildi : 14/11/2011 14:59

(@FeritDOGAN)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgi için çok teşekkürler ISP tarafında ip bloğumuzdan bir tanesini interface ipsi , bir diğerini de metro ethernet switch ip si olarak tanımlattık.Metro ethernet interface'inde tanımlı ipyi gateway olarak route içerisinde göstererek bağlantı sağladık.Bu şekilde blok içerisinde bulunan diğer iplere VIP tanımlaması yapabilir olduk. Sorun ile karşılaşan arkadaşlara bilgi olması açısından sizlerle de paylaşıyorum.

Yardımlarınız ve bilgilendirme için çok teşekkürler.

Gönderildi : 16/11/2011 13:01

Paylaş: