Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Serber Kurulumu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
470 Görüntüleme
(@erolergul)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba ben kısaca sorunumdan bahsedeyim,

nic.tr den com.tr uzantılı bir site adresimiz.var. Şu ana kadar tüm siteler dışarda host edilmekteydi. Fakat yönetimin aldığı karar ile tüm serverlarımızı içeriye almak isitiyoruz. www.xxx.com.tr   --   shop.xxx.com.tr  --  bayi.xxx.com.tr   şeklide domain ve subdomainlerimiz. var bilgi olan arkadaşlar varsa kısaca 0 dan nasıl bir yol izlemem lazım.

1-    nic.tr ye  ns lerin yerine kendi ip adresimi yazsam yeterlimi

2-    her subdomain için ayrı ipmi tahsis etmem lazım ? Eğer evetse ayarlar nasıl yapılacak

3-     mailler kendi içimizde dışarda host etmiyoruz . Mailler için nereye nasıl bir veri girmem gerekli,

Kısacası dağanık olan yapıyı içeriye nasıl hangi yolları izleyerek alabilirim. Atladığım bir şey olabilir. Ne gibi yollar izlemem lazım sıfırdan adım adım yardımcı olabilirseniz minneter olucam

Şimdiden Butun Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler

Gönderildi : 11/10/2011 19:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba Ns olarak şu an nic.tr görünebilir sorun yok.Siz nic üzerinde www için shop ve bayi için cname kaydı açın.Bir adette a kaydı açarak burada kendi ip adresinizi belirtin.Localde dns üzerinden host header ile sitelerinizi çalıştırın.Dışarıdan erişim için 80 portunu iis yüklü makinaya yönlendirin ve test edin. Ben bunları kendi dns editörüme göre yazdım ama mantık aynıdır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/10/2011 20:22

Paylaş: