Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Multi SSID

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,956 Görüntüleme
(@GokhanTurkmen)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sonunda networkü vlanlar oluşturarak ayırmayı başardım elimdeki D-Link 2100AP access point sayesinde LAN ve Internet olmak üzere Multi SSID yaptım ve tüm trafiği ISA 2004 server üzerine verdim. Şimdi yaptığım bu kablosuz yayının güçünü bina içerisinde artırmam gerekiyor. Bildiğiniz düşük maliyetli aynı anda multi ssid repeat edebilen tavsiye edebileceğiniz daha önce denenmiş cihazlar var mıdır ?

Gönderildi : 10/10/2011 14:58

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba arkadaşlar,

Sonunda networkü vlanlar oluşturarak ayırmayı başardım elimdeki D-Link 2100AP access point sayesinde LAN ve Internet olmak üzere Multi SSID yaptım ve tüm trafiği ISA 2004 server üzerine verdim. Şimdi yaptığım bu kablosuz yayının güçünü bina içerisinde artırmam gerekiyor. Bildiğiniz düşük maliyetli aynı anda multi ssid repeat edebilen tavsiye edebileceğiniz daha önce denenmiş cihazlar var mıdır ?

Hocam sadece multi SSD yapmak yetmiyecektir. AP cihazınızın her bir SSID bağlantısını VLAN lar ile de birleştirmesi lazım. Ben DrayTek cihazları satıyorum oldukça güzel cihazlar kullanmak isterseniz tavsiye ederim dört SSID dört ayrı VLAN ile birleştirebilirler. Diğer birçok marka altında değişik fiyatlarlada bulabilirsiniz, ama önereceğiniz derseniz uzun ömürlü ve stabil olmalarından dolayı DrayTek AP 700 diyebilirim.

Gönderildi : 12/10/2011 12:21

Paylaş: