Forum

Kurulu windows 7 yi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurulu windows 7 yi başka donanımdaki pc lere nasıl yükleyebilirim

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,509 Görüntüleme
(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Aşağıda belirttiğim konuda fikirlerinizi almak istiyorum.

Olay kabaca kurulu bir Windows 7 yi aynı şekilde başka bilgisayara aktarma.

Açmak gerekirse;

Belirlediğim bir makineye temiz bir Windows 7 kurulumu yaptım, ihtiyacım olan programları yükledim, performans açısından gereksiz hizmetleri ve registry ayarlarınıda yaptım.

Ben bu kurulumu farklı donanımlarda 20 adet bilgisayara aynı şekilde nasıl çoğaltabilirim. Ghost yapsam donanım farklılıkları yüzünden mavi ekran hatası alırım diye düşünüyorum.

Donanımlar bir çok parçada birbirinden çok farklı.Katılımsız Windows 7 yapmaktan başka bir çare varmıdır ?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 04/10/2011 00:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu işi acronis ile yapabilirsiniz.Eğer donanımınız farklı ise acronis http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/11/23/acronis-universal-restore.aspx  ile yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/10/2011 00:40

(@Anonim)
Gönderiler: 0

O&O diskimage ile restore yaparken MIR özelliğini açarak istediğiniz makinaya sistemi aktarabilirsiniz.

Gönderildi : 04/10/2011 19:33

Paylaş: