Forum

Office 365 ve Outlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 ve Outlook Uyumu

42 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,545 Görüntüleme
(@OmerBAGCI)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Office 365 demo kurulumunu yaptım. şimdi OutlookTaki şirket mailimi herhangi bir server yapısı olmadan office 365 içine atarak, oradan şirket mailimi kullanabilir miyim.

Ömer BAĞCI

Denizli

Gönderildi : 10/08/2011 12:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Elbetteki yapabilirsiniz

http://help.outlook.com/en-us/140/ms.exch.ecp.emailmigrationstatuslearnmore.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2011 14:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Eğer exchange server yok ise bu durumda outlook' u office 365' e bağlayın ve sonra pst olarak export ettiğiniz mailleri bu hesaba import edin

http://onlinehelp.microsoft.com/en-us/office365-enterprises/ff637593.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2011 14:55

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Selam Aleykum!

Rıza hocamın verdiği linkten üye oldum.

Her şey normal, user falan da açdım.

Office 365 ile kendi şirketdeki mailime mail atdım, amma şirketdeki mailden reply yapıb cevab yazınca, bana geri not geldiki, bu tür domain mevcut değil.

Halbuki ben, @frhd.onmicrosoft.com diye domain açmışım.

ikinci sorum ise şu:

Office 365deki accountumu kendi dekstopumdakı outlookada alamıyorum.

Office365`in kendi verdiği setupıda yüklemişim.

Office365i Outlookda ayarlayınca, pop olarak hangi adresi yazmam lazım, bilmiyorum.

Bir zahmet bu konuda yardım ederdiniz.

E`mailim: [email protected]

Bu arada bir şey var: gmail accountumdan mail atınca geliyor, güman ediyorum ki, şirket emailimden kaynaklanıyor problem, whitelista atmam lazim. 

Önceden her kese çok teşekkür ederim 

Gönderildi : 13/01/2012 11:26

(@farhadkarimov)
Noble Member

Çok güzel bir şey, gerçekten çok hoşuma gitdi.

Bunun bir dersliyi falan varmı?Geniş olsun biraz, dil:Türkçe, İngilisce, Rusca fark etmez.

Bu arada vveb üzerinden Outlooku açamıyorum. 

Gönderildi : 13/01/2012 11:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=26123  burada 8.8 mb olan Microsoft Office 365 Trial Guide.docx dosyada sistem çok geniş şekilde anlatılıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2012 12:11

(@farhadkarimov)
Noble Member

Hocam, çok teşekkür ederim!

ALLAH Sizden Razı Olsun, İnşAllah!

Bu yazıyı okuyum, bura sorularımı yazacam, İnşAllah!

Bir daha çok teşekkür ederim! 

Gönderildi : 13/01/2012 12:18

(@farhadkarimov)
Noble Member

Değerli hocalar, Rıza hocamın verdiyi dersliyi okudum biraz.

Okuya okuya da test yaptım.

Şimdi bir kaç sorum var.

İlk sorum ümumi Online Mail Server hakkında.Şimdi diyelim ki, online olarak 100 tane mailbox var.Bu mailboxlarımıza bir şey olmayacağına kim garanti verir?Öyle bir şey ola bilirmi ki, bir şey olsun bu mailboxlara.Ayni zamanda bunun başka kişileri tarafından ulaşılamaz olacağına kim garanti vere bilir?Bu konuları bir zahmet aydınlatırsanız çok memnun olurum.Biraz anlayamadım bunları.

Ama program kendisi ço güzel, çok hoşuma gitdi.Biraz araştırdım.

Şimdi geçelim programa ait sorulara:

1)Pilot ve ya Deployment nedir?Benim trial versiyonda böyle bir alan mevcut değil.

2)Şifreyi kendimiz isteidyimiz gibi reset yapınca belirleye bilirmiyiz?

3)Distrubition Group olarak Everyone kurmak istedim ama böyle bir Display name`in mecut olduğunu söyledi.Bu arada Everyone diye bir grup nasıl oluştura bilirim ki, bu grupa mail atınca tüm kullanıcılara gitsin?

Önceden çok teşekkür ederim! 

Gönderildi : 13/01/2012 18:01

(@www-rizasahan-com)
_

Değerli hocalar, Rıza hocamın verdiyi dersliyi okudum biraz.

Okuya okuya da test yaptım.

Şimdi bir kaç sorum var.

İlk sorum ümumi Online Mail Server hakkında.Şimdi diyelim ki, online olarak 100 tane mailbox var.Bu mailboxlarımıza bir şey olmayacağına kim garanti verir?Öyle bir şey ola bilirmi ki, bir şey olsun bu mailboxlara.Ayni zamanda bunun başka kişileri tarafından ulaşılamaz olacağına kim garanti vere bilir?Bu konuları bir zahmet aydınlatırsanız çok memnun olurum.Biraz anlayamadım bunları.

Bu iş x bir ülkede olsa sorun olabilir.Amerikada bu tarz suçların yaptırımları büyük.Microsoft sanırım kendi prestijine zarar vermez.Sektörün amiral gemisi. Neticede dünyanın büyük bölümü Microsoft yazılımları ile yürütüyor işlerini. Cocacola, Starbucks gibi büyük referansları var. 

Ama program kendisi ço güzel, çok hoşuma gitdi.Biraz araştırdım.

Şimdi geçelim programa ait sorulara:

1)Pilot ve ya Deployment nedir?Benim trial versiyonda böyle bir alan mevcut değil.
Çok aşırı inceleyemedim bende sizin gibi test ediyorum şu anda bu soruya Hakan hocam yanıt verebilir.İlerleyen günlerde webcast v.s. muhtemelen olacaktır.

2)Şifreyi kendimiz isteidyimiz gibi reset yapınca belirleye bilirmiyiz?
Admin olan kişi kullanıcı parolasını resetleyebilir.Kullanıcıya bu şifre ile login olunca değiştirme yetkisi verebilir.Admin konsolunda bu zaten kullanıcının üzerine tıkladığınızda görülen  bir özellik.

3)Distrubition Group olarak Everyone kurmak istedim ama böyle bir Display name`in mecut olduğunu söyledi.Bu arada Everyone diye bir grup nasıl oluştura bilirim ki, bu grupa mail atınca tüm kullanıcılara gitsin?
Grup tanımlaması yapılıp bu gruba bir mail adresi eklenerek istenen bir çok kullanıcı bu gruba dahil edilebilir. Kurallar kısmına exchange üzerinde yapılabilen bir çok ayar yapılabilir.Sistemin önünde bulunan Forefront üzerinden yasaklama,engelleme, mail içeriği filtreleme,boyut filtreleme gibi bir çok işlem yapılabilir.Grup tanımalama oda tanımala v.s. size verdiğim dökümanlarda var.

Önceden çok teşekkür ederim! 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/01/2012 03:00

(@farhadkarimov)
Noble Member

Hocam, ilk önce ilgilenib cevab verdiğiniz için çok teşekkür ederim!

Son soruda benim sormak istediğim şudur ki, yani öyle bir grup varmı ki, diyelim ki, Everyone ben bu grupa mail atınca tüm kullanıcılara mail gitsin?

başka bir sorum ise şudur:

Ben şimdi Sharepoint kısmına bakıyorum, verdiğiniz dökümana göre hareket ediyorum.

Burada var ki, Sİte Name--Home geliyorsun, orada Shared Documents var, ama benim trialda Shared Documents falan yok.

Anlamadım, dökümanın bir çok şeyi bu trialla uyuşmuyor.

Sizdemi trialda deniyorsunuz yoksa paralı almısınız?

Gönderildi : 14/01/2012 14:44

(@farhadkarimov)
Noble Member

Şimdi biraz araştırma yaptım, Office365`in SMTP, POP3, İMAP adresini öyrendim.

pod51010.outlook.com

Böyledir, aynı zamanda SSL`dir.

Ancaq Outlook`da ayarlamak istiyorum bir türlü olmuyor, Şifre yazmamı istiyor, şifremi yazıyorum, kabul etmiyor.

Bu arada ben email adresi İnternet Mail olarak kayd ediyorum, belki exchange olarak ayarlayım? 

Gönderildi : 14/01/2012 16:35

(@www-rizasahan-com)
_

Hocam, ilk önce ilgilenib cevab verdiğiniz için çok teşekkür ederim!

Son soruda benim sormak istediğim şudur ki, yani öyle bir grup varmı ki, diyelim ki, Everyone ben bu grupa mail atınca tüm kullanıcılara mail gitsin?

başka bir sorum ise şudur:

Bu şekilde bir işlem yapabilirsiniz.Bir grup açarsınız ve içine kimler dahil olacak ise eklersiniz ve herkese mail gider.Login olduktan sonra aşağıdaki ekrandaki "Microsoft ofis 365" kısmındaki "manage" linkine tıklayın.

Açılan ekranda "Dağıtım grupları" kısmından yeni bir grup tanımlayın ve üyelerini listeden seçin. Eklediğiniz kişileri bu gruba üye edebilirsiniz.

Ben şimdi Sharepoint kısmına bakıyorum, verdiğiniz dökümana göre hareket ediyorum.

Burada var ki, Sİte Name--Home geliyorsun, orada Shared Documents var, ama benim trialda Shared Documents falan yok.

Anlamadım, dökümanın bir çok şeyi bu trialla uyuşmuyor.

Sizdemi trialda deniyorsunuz yoksa paralı almısınız?

Ben trial deniyorum.Share point deneyimim olmadığından yorum yapamayacağım.

Gönderildi : 14/01/2012 23:33

(@www-rizasahan-com)
_

Şimdi biraz araştırma yaptım, Office365`in SMTP, POP3, İMAP adresini öyrendim.

pod51010.outlook.com

Böyledir, aynı zamanda SSL`dir.

Ancaq Outlook`da ayarlamak istiyorum bir türlü olmuyor, Şifre yazmamı istiyor, şifremi yazıyorum, kabul etmiyor.

Bu arada ben email adresi İnternet Mail olarak kayd ediyorum, belki exchange olarak ayarlayım? 

Exchange olarak aşağıdaki gibi eklemelisiniz. Exchange olarak kullanmanızda yarar var.

Gönderildi : 14/01/2012 23:45

(@farhadkarimov)
Noble Member

Hocam, yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim!

Grupu anladım, yani grupu kendim açıb, kullanıcıları ora atmalıyım.

Hocam, sizin resimde gösterdiğiniz ile bende olan farklıdır.

Şimdi bende görüneni koyuyorum bura.

Aynı zamanda sizde pilot or deploy da var, ama bende böyle özellik yok.

Gönderildi : 14/01/2012 23:51

(@farhadkarimov)
Noble Member

Outlook ayarları için teşekkür ederim!

Mutlaka deneyib, geri bildirim yapacam, İnşAllah!

Gönderildi : 14/01/2012 23:53

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim.Dediğim gibi ofis365 hakkında fazla bilgi sahibi değilim Hakan hocam sayesinde az çok birşeyler öğrendim şu anda bende test ediyorum. Artık zamanla hepbirlikte öğreneceğiz:))

Gönderildi : 15/01/2012 00:01

(@farhadkarimov)
Noble Member

MaşAllah Olsun, biliyorsunuz.;)

Ben hiç bilmezdim ki, cloud`u bu kadar sevecem.Ama çok hoşuma gitdi.

Hocam, bir dökümanda ben buldum, sizle paylaşayım.

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=26457

Gönderildi : 15/01/2012 00:10

(@farhadkarimov)
Noble Member

Selam Aleykum!

Hocam, ben outlook`u siz dediğiniz gibi ayarlıyorum, ama böyle pencere ile karşılaşıyorum.

Gönderildi : 16/01/2012 10:00

(@www-rizasahan-com)
_

A.S.
Bu normal bir durum. Kullanıcı adına mail adresinizin tamamını yani [email protected] olarak yazın sonra şifrenizi girin.Bu ekran bir kaç kez çıkabilir aynı işlemi tekrarlayın.

Gönderildi : 16/01/2012 12:04

Sayfa 1 / 3
Paylaş: