Forum

bilgi işlemcinin g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgi işlemcinin görevleri-cloud computing-sanallaştırma

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@tunayalcin)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar bilgisayar mühendisliğinden yeni mezun oldum ve bir holdingde IT manager yardımcısı olarak işe başladım beni işe almalarının sebebi holding yeni bir yere taşınacak ve oranın bütün bilgi işlemini biz kurcaz yöneticim cloud computing sisteminde yani tüm kullanıcıları sanal ağ kurarak yöneticez diyo benim bunlardan teorik olarak biraz bilgim var ama sanallaştırma nasıl yapılır sistemi kurduktan sonra neler yaparım hiç bir bilgim yok herşey yolunda ise pus pus otururmuyum.holding film yapım alım satım şirketi ve ip tv reklam gibi işlerle uğraşıo fikirlerinizi bekliyorum neler öğreneyim active directory ile neler yaparım ama serverımız büyük ihtimal linux tabanlı olacakmış hyper-v değil :))

Gönderildi : 07/08/2011 23:05

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ;

Anlaşılan gayet ciddi bir geçiş yapacaksınız portal üzerinde bu işlemleri gerçekleştirmeniz için yeterlimakaleler var fakat size tavsiyem bu konuda bir danışmanlık hizmeti almanız  .

Ben bu hafta  sonu  bir firmanın  alt yapısını  en baştan kurdum  fakat kurmakla  bitmiyor istekleri süreli devam edecektir  kur bitsin gitsin olmayacaktır esas iş kurduktan sonra  başlar.

Bunlar  benim  fikirlerim.

Gönderildi : 08/08/2011 03:55

(@tunayalcin)
Active Member
Konu başlatıcı

serverların harddisklerin fln siparişi verilecek yönetici bi firma ile anlaşmak üzeri siparişi verdiği zaman yurtdışından 2-3 haftaya gelecek kurucaklar bende başında olcam ama asıl iş 100 kadar personel var şuan yetkileri erişimleri active directory üzerinden ayarlamak benimde bu konuda tecrübem yok makaleler tecrübesiz olduğumdan çok fazla bişey çağrıştırmıyor ilk başta herkezin outlookunu şirket tipindede ayarlamam gerekiyor bu outlook ile ilgili bile yeterli kaynak bulamıyorum hem sistemi kurucam sonrada teknik detek sağlıcam hem mühendislik hem teknikerlik yapıcam bu bilgi işlem işleri böylemi oluyo anlamadımki 3 ay sonra bi tekniker alırız altına diyolar

Gönderildi : 08/08/2011 05:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba sanırım sizi yönetici pozisyonunda bulunduğunuz konuma aldılar.Hüseyin beyin dediği gibi sizin isteklerinizi karşılayacak konularda çok sayıda makale ve vide hiç bir yerde bulamayacağınız kadar mevcut ve konuyu ele alanlar Türkiye ve dünyada alanında kendisini ispatlamış kişiler.

Bemim önerim şudurki kısa sürede uyum sağlamam zor derseniz Mcse veya Mcitp ünvanına sahip piyasa deneyimi olan bir sistem uzamanı arkadaşı istihdam ederek size yardımcı olmasını ,bu dediklerinizi yapmasını sağlayabilir ve yanında tecrübe edinmiş olabilirsininiz.

Şu an ortalama bir sistem uzmanı,

Active directory yapısı,dns,dhcp,firewall,sql,exchange,isa,tmg,switch,modem,router,network konusunda bilgi sahibidir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/08/2011 12:03

(@tunayalcin)
Active Member
Konu başlatıcı

yöneticim bu konularda çok tecrübeliymiş pardus türkiye ekibinden öğreticem birlikte kurcaz herşeyi diyor ama ben yabancı kalmiyim çoğu şeye istiyorum şuan sözleşmeli olarak holdingin şirket personellerine teknik destek veriyorum mail işimizi postamerkezi.com yapıyor mail server onlar yani ama personeller çok şikayetçi sürekli outlook sorunu yaşıyoruz blackberrylerine gelen mail outlooklarına gelmiyo outof reply mesajı gönderiyo fln neyse benim makalelerden fln dns ayarlamaları paylaşım yetki ayarlamalarını öğrenmeye başlasam iyi olacak teşekkürler tavsiyeleriniz için eğer yine zor durumda kalırsam dediğiniz gibi sistem uzmanlarından danışmanlık alabilirim peki nasıl nerden alabilirim bu desteği ve bana nelere maal olur.

Gönderildi : 08/08/2011 22:36

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Sistem desteği konusunda sponsorlardan piramit bilgisayarla ile iletişime geçeilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/08/2011 00:59

(@tunayalcin)
Active Member
Konu başlatıcı

tamam teşekkürler

Gönderildi : 09/08/2011 04:33

(@www-rizasahan-com)
_

Biz teşekkür ederiz.

Gönderildi : 09/08/2011 11:50

Paylaş: