Forum

Database Stop/Start

Bildirimler
Hepsini Temizle

Database Stop/Start

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,684 Görüntüleme
(@oguzhanyilmaz)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

SQL Server 2008 R2 (Express ve Standart Edition) x64 üzerinde ki veritabanlarını management studio üzerindeki Take Offline ve Bring Online komutları ile bir nevi stop/start yapabiliyoruz.

Aynı şekilde ADO üzerinden bağlanıp T-SQL aracılığı ile "ALTER DATABASE DB_NAME SET OFFLINE WITH ROLLBACK IMMEDIATE;" offline'a alabiliyoruz.

Fakat Online'a almaya çalıştıığmda yani;

ALTER DATABASE [DB_NAME] SET  ONLINE;

dediğimde. Database 'DB_NAME' cannot be opened because it is offline.\r\n   at System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError();

şeklinde bir hata alıyorum. Bunu Management Studio'da yaptığımda çalışıyor fakat C# üzerinden native provider'larla denediğimde veritabanı offline göründüğü için Online yapamıyor. 

Kısaca onffline veritabanını kendi yazdığım 3rd party bir  uygulamayla online hale getirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 31/07/2011 16:46

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

online yapmak için yazdıgınız querynin başına birde "use master" ifadesi ekleyip dener misin.

Gönderildi : 01/08/2011 11:50

(@oguzhanyilmaz)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

online yapmak için yazdıgınız querynin başına birde "use master" ifadesi ekleyip dener misin.

Selamlar,

Veritabanı olarak direkt master'a bağlanıyorum, ayrıca eklediğimde aynı hatayı aldım.

Gönderildi : 01/08/2011 13:33

Paylaş: