Forum

MPLS VPN'de interne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MPLS VPN'de internet çıkışı sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,144 Görüntüleme
(@MustafaTaha)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Merkezi İstanbul da bulunan firmamızın mağazalarımız ile arasında ki bağlantıyı MPLS VPN ile yapmaya çalışıyorum. İstanbul'da ki merkezimde Fortigate 110c cihaz var. Ankara'da ki mağazamın ip bloğu 10.0.0.6.0 , İstanbul'da ki merkezimin ip bloğu 192.168.2.0 Merkezim'de ki bilgisayarlarımdan Ankara'da ki bilgisayarıma ve aynı şekilde Ankara'da ki bilgisayarımdan da Merkezim'de ki bilgisayarlara ping atabiliorum veya RDP bağlantı sağlayabiliyorum. Fakat Nezaman Ankara'da ki bilgisayarımı merkez de ki firewall'ımı kullanara Metro üzerinden internete çıkartmayı denesem bu sefer internete çıkıyor fakat  Ankara'da ki bilgisayarım Merkez'de ki bilgisayarlarıma erişemiyor.

Policy Route kısmına aşağıda ki gibi bir policy route eklersem internete çıkıyor fakat İstanbul'da ki bilgisayarlarıma ping atamıyorum

If incoming traffic matches:
  Protocol 0
  Incoming interface MPLS_VPN
  Source address / mask  10.0.0.0/255.255.0.0
  Destination address / mask  0.0.0.0/0.0.0.0
  Destination Ports From:  1  To: 65535
  Type of Service bit pattern: 00 (hex)   bit mask: 00(hex)
Force traffic to:
  Outgoing interface Metro
  Gateway Address

193.192.105.93

Policy ayarlarımda aşağıda ki gibidir. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Teşekkürler

Not :

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa = Port8 Local Network ayağın da ki bir adres - IP : 0.0.0.0/0.0.0.0
bbbbbbbbbbbbbbbbbbb = MPLS_VPN ayağında ki bir adres - IP : 0.0.0.0/0.0.0.0

Gönderildi : 31/07/2011 03:17

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bu policy üzerinde olacak şekilde bir policy route daha yazın ve source adres bölümüne Ankara daki ip bloğunuzu destination adres bölümünede istanbuldaki ip bloğunuzu yazın. Gateway adres kısmını boş bırakın 0.0.0.0 olarak ve bu şekilde deneyip bilgi verir misiniz ?

Gönderildi : 31/07/2011 03:29

(@MustafaTaha)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu policy üzerinde olacak şekilde bir policy route daha yazın ve source adres bölümüne Ankara daki ip bloğunuzu destination adres bölümünede istanbuldaki ip bloğunuzu yazın. Gateway adres kısmını boş bırakın 0.0.0.0 olarak ve bu şekilde deneyip bilgi verir misiniz ?

Merhaba Rafet hoca,

O ayarı yapmamışım dediğiniz gibi yaptığımda sorunsuz bir şekilde internet ve merkez'e erişim gerçekleşti yardımlarınızdan dolayı çok teşekkürler 

saygılar

Gönderildi : 31/07/2011 21:33

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Geri bildirim için ben teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/08/2011 03:45

Paylaş: