Forum

Web hosting Herşeyi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web hosting Herşeyiyle hazır kurlu gelen

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
500 Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar daha önceden buradan yardım alarak bir bilgisayarımı hostinge cevirmiştim. Şimdi sizden bir sorum daha olacak. Malum linux ürünleri üçretsiz ve kolayca buluna biliyor. Web sitesi yönetim paneli içerisnde olan yani otomatik olarak kurulan bir linux sürümü varmı? Yani kısaca şöyle acıklıyım içerinsnde webmin vs benzeri üçretsiz web yönetin paneli buluna  ve otomatik kurulu gelen bir linux dağıtımı varmı?

saygılarımla

Gönderildi : 16/04/2011 15:57

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

arkadaşlar daha önceden buradan yardım alarak bir bilgisayarımı hostinge cevirmiştim. Şimdi sizden bir sorum daha olacak. Malum linux ürünleri üçretsiz ve kolayca buluna biliyor. Web sitesi yönetim paneli içerisnde olan yani otomatik olarak kurulan bir linux sürümü varmı? Yani kısaca şöyle acıklıyım içerinsnde webmin vs benzeri üçretsiz web yönetin paneli buluna  ve otomatik kurulu gelen bir linux dağıtımı varmı?

saygılarımla

Merhabalar,

Aşağıdaki link yardımcı olacaktır.

http://www.techmixer.com/best-free-web-hosting-control-panel-to-manage-web-hosting/

Gönderildi : 17/04/2011 03:13

(@OnurVARGUN)
Gönderiler: 157
Estimable Member

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar forumlarda hep eksikliği duyulan Linux üzerine komple kullanılır duruma getirilecek web server kurulması hakkında tam bir makale acaba yazılmayı düşünülüyormu? Yani linux üzerine ( centos vb.) baz alınarak tüm adımlar tek tek anlatılarak ( virtualmin örneğin) bir server kurulumu için makale yazılacakmı?

Gönderildi : 11/06/2011 15:44

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aşağıdaki bağlantıları incelerseniz, faydalı olactır.

http://www.howtoforge.com/installing-apache2-with-php5-and-mysql-support-on-centos-5.5-lamp

http://www.howtoforge.com/installing-apache2-with-php5-and-mysql-support-on-ubuntu-11.04-lamp

http://www.howtoforge.com/perfect-server-centos-5.6-x86_64-ispconfig-3

Kolaylıklar

teşekkür ederim 🙂 TÜrkçe kaynak olsa daha iyi olurdu en azından yeni başlayanlar için

saygılarımla..

Gönderildi : 15/06/2011 14:27

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

O site üzerindeki debian 6 üzerine ispconfig 3 kurulumunu tavsiye ederim. Yaklaşık 6 ay uğraştım o sitedeki kurulumlarla vs ile ve şu an debian olanı kullanıyorum ve sorunsuz. Oradaki anlatımlar ile çok rahat bir şekilde kurabilirsiniz gözünüz korkmasın.

Gönderildi : 16/06/2011 12:57

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

O site üzerindeki debian 6 üzerine ispconfig 3 kurulumunu tavsiye ederim. Yaklaşık 6 ay uğraştım o sitedeki kurulumlarla vs ile ve şu an debian olanı kullanıyorum ve sorunsuz. Oradaki anlatımlar ile çok rahat bir şekilde kurabilirsiniz gözünüz korkmasın.

merhaba; sormak istediğim normal hosting olarak kullana biliyormusunuz yani hosting olarak diğer panellerden eksiği varmıdır ispconfiğin? Debianda sıkıntı cıkmaması güzel gözümüzü korkutmadan yapmak iyi olacak teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/06/2011 17:24

(@TanBora)
Reputable Member

Cpanel veya plesk gibi değil tabii ama fazlasıyla iş görüyor. Sadece kullanım ile ilgili bir 300 sayfalık dökümanını ücretli satıyorlar o da cüzi bir miktar. Bence desteklemek gereken bir çalışma. Büyük bir sorun yaşamadım henüz ve demosuda mevcut inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 16/06/2011 17:38

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cpanel veya plesk gibi değil tabii ama fazlasıyla iş görüyor. Sadece kullanım ile ilgili bir 300 sayfalık dökümanını ücretli satıyorlar o da cüzi bir miktar. Bence desteklemek gereken bir çalışma. Büyük bir sorun yaşamadım henüz ve demosuda mevcut inceleyebilirsiniz.

merhaba;

Dökümanı nasıl temin edebilirim( adı nedir) aramama rağmen nette bulamadım.

tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/06/2011 13:46

(@TanBora)
Reputable Member

(@SuleymanTarikOgut)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba Unix Linux türevi sistem için virtualmin free olarak hizmet alabilirsiniz.

Microsoft Windows 2008r2 kullanıyorsanız websitepanel işinizi görecektir.

Gönderildi : 20/06/2011 08:35

Paylaş: