Forum

SQL Azure'da Limitl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Azure'da Limitler ve Kısıtlamalar

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
635 Görüntüleme
(@mehmetguzel)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

SQL Azure'da aşağıdaki limit ve kısıtlamalar söz konusu olup; SQL Azure geçmeyi düşünenlerin bu limit ve kısıtlamaları göz ardı etmemesi gerekir:

1. SQL Azure veritabanlarına OLEDB ile erişim desteklenmiyor.
  2. Sadece TCP/IP protokolu ile erişim destekleniyor, diğer protokoller ile erişim desteklenmiyor.
  3. SQL Azure ile SQL Server browser desteklenmiyor.
  4. Attach ve Restore komutları desteklenmiyor.
  5. SQL Server Agent yada joblar desteklenmiyor.
  6. SQL Azure'da Distributed Transaction desteklenmiyor.
  7. Database Collation olarak sadece SQL_LATIN1_GENERAL_CP1_CI_AS ı destekliyor; diğer collation lar desteklenmiyor. Diğer collation'ları tablo alanı bazında destekliyor.
  8. SQL Azure da oluşturduğunuz her tabloda clustered index'in olması zorunlu(SQL Azure heap ı desteklemiyor) yoksa insert'leriniz hata alır.
  9. Her SQL Azure Server maksimum 150 veritabanını destekliyor(master veritabanı + 149 kullanıcı veritabanı). 
  10. Her bir veritabanı için maximum size 50 GB ile sınırlı.
  11. SQL Azure'da Windows Authentication desteklenmiyor.
  12. SQL Azure'da veritabanları arası geçiş yapan USE komutu kullanılamıyor.
  13. SQL Azure'da Transactional Replication desteklenmiyor.
  14. SQL Azure'da Database Mirroring desteklenmiyor.
  15. SQL Azure'da Log Shipping desteklenmiyor
  16. Azure platformunda SSIS servisi kullanılamıyor.
  17. SQL Azure'da sadece Management Studio'nun  SQL Server 2008 R2 sürümü ile erişilebiliniyor. Daha eski versiyonlardaki Management Studio'lar ile erişemiyorsunuz.
  18. SQL Azure, SQL Server 2008 deki tüm T-SQL leri desteklemiyor. Desteklenmeyen T-SQL'lere http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ee336253.aspx   adresinden ulaşabilirsiniz. 
Kaynaklar:

1. Comparing SQL Server with SQL Azure
  2. Guidelines and Limitations in SQL Azure

Gönderildi : 15/03/2011 15:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/03/2011 16:40

Paylaş: