Forum

Windows 2008 R2 RDS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 R2 RDS ve Cluster

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@gokhanerim)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

6 adet sunucuyu RDS farm oluşturup SAN ortamına bağlamayı düşünüyoruz. CIFS ,NFS  gibi özellikleri tavsiye ediliyor. Bizim aklımızda iscsi veya Fiber ile profillerin bulunacağı alanı RDS sunuculara map ederek çalıştırma fikri var . Buna benze uygulama yapan çalıştıran arkadaşlardan tavsiye veya yaşadıklarını paylaşmalarını rica ediyorum

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 17/02/2011 15:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

konu ile ilgili makaleler bölümünde makale olması gerekiyor. ayrıca microsoft sitesinde detaylı adım adım how to lar mevcut.

bu süreci en iyi test ortamında bir kere test etmek ve devamında productiona taşımaktır...

kolay gelsin

Gönderildi : 17/02/2011 17:36

(@gokhanerim)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

yanıtınız için teşeşkkürler fakat sizin bahsettiğiniz makaleler sanırım NLB cluster veya CBroker  ile ilgili olanlar.

NLB veya Cbroker ile iligli bir sorun yok.

6 resource makinesine SAN üzerindeki data alanın bağlanma yöntemiyle ilglili bölümde bu işin nasıl yapılacağı. CIFS veya Nfs üzerinden gidelim deniliyor. Buda network file transferine giriyor ve sıkıntılar başlıyor . Mesela Iscsi gibi bir protokol ile tüm sunuculara disk alınını iscsi ile aynı anda bağlamak ve profillere burdan erişmek bunu yapabilmek mümkün mü veya uygulayan bir arkadaş var mıdır?

Gönderildi : 17/02/2011 20:07

Paylaş: