Forum

Laptoptaki internet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laptoptaki interneti masaüstü ile paylaşmak

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
574 Görüntüleme
(@keremsamet)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar, şimdi size başımdaki en büyük sorunu izah edeceğim.

Bilgisi olan arkadaşlar rica etsem, yol gösterebilirlermi?

Sorun ;

Windows 7 Ultimate x64 sistemli Broadcom 1390 kablosuz kartı olan bir laptobum var.

Interneti kablosuz kullanıyorum. Uzaktan gelsede sinyalden çok memnunum çok hızlı. Ama sadece benim laptobum çekiyor.

Evde masaüstüne air ties 300 mbps usb girişli modem aldım fakat yinede bağlantı başarısız.

İstediğim şey gayet açık. Sinyali Air ties Repeater ile güçlendirebilirmiyim? Bu repeater çok iyi diye duydum.

Ayrıca kullandıgım wifi modem markasını bilmiyorum. Web sayfa arayüzü bile çıkmıyor.

"Kullandığın modemi nasıl bilmezsin?" şeklinde bir soru sorulmaması gerek, olay gayet açık.

Sadece şifresini biliyorum ve sınırsız bir internet. 8192 kbps sabit hıza sahip. Gece kimse kullanmıyor, sürekli aktif.

Masaüstü pc'nin işletim sistemi Win7-Ult-x86

Hub alsam bu işi görür mü? Repeater alsam, wifi modemle aynı marka olmak zorunda değilmi? Yada repeaterla wifi modem tanıtılmak zorunda mı?

Network hakkında gayet zayıf bilgim olsa da, bu sorunu çözmek istiyorum.

Yardımcı olana da olmayana da teşekkür ederim, kolay gelsin.

Gönderildi : 17/02/2011 03:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

USB adaptörü bilgisayarınıza başarılı bir şekilde tanıtmış iseniz zaten sinyal gücünü görebilirsiniz, yani çekimde sorun yok ise bağlantı kurar, bağlantı kuramıyordan kastınız tam olarak nedir ? Yani sorunu bilmeden AP alarak sorunu çözersiniz demek çok mantıklı değil. Birde bu modem sizin mi ? Yani evinizdeki modemin marka ve modelini bilmiyor olmanız sanki başkasının bağlantısını kullanıyorsunuz gibi geliyor bana, tabiki bundan sizene diyebilirsiniz 🙂 haklısınız benimkisi sadece bir merak, eğer böyle bir durum var ise legal olmayan bir işte size yardımcı olmak beni rahatsız eder.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2011 12:43

(@keremsamet)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam sizin yazılarınızı takip ediyorum. Sizin cevap vermeniz daha güzel oldu.

Benimkisi illegal fakat samimiyetimle söylüyorum tek bir kişiye bile zararım yok.

Bunun tespitini nasıl yaptın kardeşim, nerden biliyorsun kimseye zararın dokunmadıgını? diye sorarsanız...

Bunu forum dışında açıklamak isterim.

Kişisel e-posta paylaşmak serbest mi? Network hakkında her türlü bilgiye aç vaziyetteyim.

Yol göstermeniz size birşey kaybettirmez, sonuçta bir sonraki adımınızda olacaklar bellidir.

Bunu hiçbir insan değiştiremez.

Bilgiyide zarar vermek amaçlı istemiyorum.

Tek amacım masaüstü pc mi güncellemek (win update)

🙂 Zararı olsa kendimi riske atacak kadar coşkun biri değilim çok şükür.

Laptobumdada sadece msn, mail ve face bakıyorum.

8 mbitlik bi bağlantıda bunlar da çok olmaz...

Yinede bilgilendirmek sizi rahatsız ediyorsa, canınız sağolsun 🙂

Takipçinizim kolay gelsin.

Gönderildi : 18/02/2011 07:54

(@keremsamet)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

USB adaptörü bilgisayarınıza başarılı bir şekilde tanıtmış iseniz zaten sinyal gücünü görebilirsiniz, yani çekimde sorun yok ise bağlantı kurar, bağlantı kuramıyordan kastınız tam olarak nedir ? Yani sorunu bilmeden AP alarak sorunu çözersiniz demek çok mantıklı değil. Birde bu modem sizin mi ? Yani evinizdeki modemin marka ve modelini bilmiyor olmanız sanki başkasının bağlantısını kullanıyorsunuz gibi geliyor bana, tabiki bundan sizene diyebilirsiniz 🙂 haklısınız benimkisi sadece bir merak, eğer böyle bir durum var ise legal olmayan bir işte size yardımcı olmak beni rahatsız eder.

Hocam sizin yazılarınızı takip ediyorum. Sizin cevap vermeniz daha güzel oldu.

Benimkisi illegal fakat samimiyetimle söylüyorum tek bir kişiye bile zararım yok.

Bunun tespitini nasıl yaptın kardeşim, nerden biliyorsun kimseye zararın dokunmadıgını? diye sorarsanız...

Bunu forum dışında açıklamak isterim.

Kişisel e-posta paylaşmak serbest mi? Network hakkında her türlü bilgiye aç vaziyetteyim.

Yol göstermeniz size birşey kaybettirmez, sonuçta bir sonraki adımınızda olacaklar bellidir.

Bunu hiçbir insan değiştiremez.

Bilgiyide zarar vermek amaçlı istemiyorum.

Tek amacım masaüstü pc mi güncellemek (win update)

🙂 Zararı olsa kendimi riske atacak kadar coşkun biri değilim çok şükür.

Laptobumdada sadece msn, mail ve face bakıyorum.

8 mbitlik bi bağlantıda bunlar da çok olmaz...

Yinede bilgilendirmek sizi rahatsız ediyorsa, canınız sağolsun 🙂

Takipçinizim kolay gelsin.

[;)]

Gönderildi : 18/02/2011 07:58

(@keremsamet)
Active Member
Konu başlatıcı

Hiç değilse laptobumdaki interneti masaüstü de görebilsin...

Bunun bir çözümü yokmu? Bakın sistemsel olarak hiçbir problemim yok.

Öyle şeffaf bir sistemim varki maşallah bandı takasım var.

🙁 Alıp kasayı cafeye gidemem 😀 mantıksız vede yorucu olur.

En büyük sorun interneti çekmek.. Bunu halletmişim ne güzel.

Fakat
sadece benim laptobum çekiyor. Broadcom marka laptop ağ kartlarının
maşallahı var canavar gibi. DeLL çoğu üründe bunu kullanıyor.

Sorun : Masaüstümdeki usb wifi modem tanıtıldı. Sinyalide görüyor. Fakat internet çekimi, yani google falan girmiyor, internet yok. Bağlanmaya da bağlanmıyor. Ama çekim gücünü iyi olarak gösteriyor. Aygıt Yoneticisinden usb wifi modeme ne kdr ince ayar yaptıysam olmadı. Birbaşka laptop daha var. Msi U100 üzerinde Realtek 8187SE isimli beş para etmez bir wifi kart var. Onun da ince ayarlarına girdiğimde internet bağlantısı başarılı olmuştu. Google falan görüyordu. Masaüstünde tıkandım. İllegal kelimesi beni fazla deşti ondan bu kadar yazdım hocam. Hani nasıl derler, özünde iyi gençleriz biz. Aslında msn gibi alanda konusabilsek derdimi daha net izah edecem. Burası ssk dan sıra almak gibi oluyor. Siz gibi prof olmasamda, klender bir talebe olmakta onurdur 🙂 Ayrıca aklıma gelmişken, hangi öğrenci win7Ult x64 satın alabilirki???  O zaman ben daha sistemden kaybediyorum. Herseyin orjinal olması için mezun olmak lazım hocam. Bende rahat değilim ama şimdilik hiç değilse zararsız bi şekilde illegal olmak lazım. Ne microsft benden batar, ne de wifi bağlantısını aldıgım Ltd.Şti 🙂

Gönderildi : 18/02/2011 08:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Başkasının internetini kullanmak başlı başına zaten bir sorun, örneğin o kişinin internet paketini bilmiyorsunuz, oysaki kotasını doldurup onu zarara uğratıyor olabilirsiniz, veya onun internetini yavaşlatarak ona zaman kaybettiriyor olabilirsiniz, özetle legal bir iş yok, neyse parası verin alın internetinizi doya doya bilgi kazanın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2011 13:08

(@keremsamet)
Active Member
Konu başlatıcı

Başkasının internetini kullanmak başlı başına zaten bir sorun, örneğin o kişinin internet paketini bilmiyorsunuz, oysaki kotasını doldurup onu zarara uğratıyor olabilirsiniz, veya onun internetini yavaşlatarak ona zaman kaybettiriyor olabilirsiniz, özetle legal bir iş yok, neyse parası verin alın internetinizi doya doya bilgi kazanın.

8Mbit Sınırsız TTNeT paketi kullanılıyor. Neyse sağolun.

Gönderildi : 18/02/2011 18:08

Paylaş: