Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Video Stream Yapma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@Ali.Akturk)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Çalıştığım Şirketin İstanbulda Yapılacak Olan İnşaatını Online Olarak Web Sitesinden İzlenme imkanı bulunuyor.Fakat Sisteme 20 Kişi Bağlanınca ( Aynı Anda 20 kişi Video izleyince ) IP Kameralardan En az 1 Tanesi kilitleniyor. Araştırmalarım Sonucu Bu Sorunu Video Stream Ederek Çözebileceğim Kanısına Vardım.Tabiki Farklı Çözüm Yollarıda Olabilir Bu Sadece Benim Araştırıp Bulduğum Bir Yöntem.Bunun Üzerine  3 ' üncü Parti Bir Kaç  Program Buldum.Fakat Hiç Biri Çözüm Olmadı.Flash Media Stream Server Üzerinde bir kaç girişimim oldu ama bunu da başaramadım.Açıkcası Bu İşi Microsoft Tarafından Sunulan bir çözüm paketi var ise onunla çözmek. Bu konu hakkında Yardımcı Olursanız  Sevinirim.

Saygılarımla ,

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 26/01/2011 15:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Ali bey

Bağlantı olarak yeterli BW sağlamanız donmaları engelleyecektir , ancak izleme işlemi direk ip cam üzerindeki yazılım ile sağlanıyor ise evet bu bir sıkıntı doğurur, bu durumda buradaki görüntülerü bir sunucu üzerinde toplayıp bunun üzerinden medai streaming yapmalısınız ki bu ayrı bir uzmanlık konusu , misal bu tavsiyenin ötesine geçemiyorum çünkü bu konular ile hiç ilgilenmedim. Bu nedenle bu konuda uzman bir firma ile çalışmanızı öneririm veya daha öncesinde böyle bir işi yapmış arkadaşlarımız var ise paylaşabilir. 

Ancak siz bir yazılım üzerinden merkezi olarak görüntü dağıtıyorsanız bunu windows media server üzerinden paylaştırabilirsiniz. Yine bunun yerine bu iş için bir isp ile anlaşıp bağlantıyı onların üzerinden web sitesine ulaştıtmanızda daha kolay olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2011 22:53

(@Ali.Akturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam,

İzleme İşlemini IP Cam in ile Birlikte Gelen bir script ile gerçekleştirdik.Yani Web Sitesine bir script koyduk izlenmesi için.Sizinde Dediğiniz Gibi Bir Sunucu Üzerinde Toplayıp Buradan Media Streaming uygulamasını yapmak istiyorum. Bu Konuda Çok Çeşitli Firmalar ile çalıştık fakat çözüm ortağı olamadılar. Bizde kendi göbeğimizi kendimiz kesme peşine düştük.. 

Gönderildi : 27/01/2011 12:00

(@birkanyeni)
Eminent Member

Merhaba, 2 yıl geçmiş üzerinden ama, nasıl çözüm buldunuz paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 05/06/2013 19:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, 2 yıl geçmiş üzerinden ama, nasıl çözüm buldunuz paylaşabilir misiniz?

Merhaba Birkan,

IIS Smooth Stream teknolojisi ile çözebilirsin ama biraz zahmetli. Bunun yerine örneğin sadecehosting' in bu konuda bir çözümü var, başka firmaların da vardır, sana bir erişim veriyor, sen video görüntünü sadecehosting medya sunucularına göndersiyon ve izleyicilerine senin kanala ait olan adresi veriyorsun, suya sabuna dokunmadan süreç tamamlanmış oluyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/06/2013 14:24

Paylaş: