Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mailbox scan

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
306 Görüntüleme
(@SerdarKarahanoglu)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2007 bulunan tüm mailboxları tarayıp ilgili subject e yada farklı opsiyonlarda (içerisinde özel bir kelime arama, tarih aralığı belirtip gibi) arama yapabilecek bir tool yada  powershell komutu var mıdır ? Bu aramayı ne şekilde yapabiliyoruz. Yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler 

Gönderildi : 27/09/2010 19:36

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Exchange management console --> toolbox | message tracking den geriye dönük ( en fazla 15 gün ) tarama yapabilirsiniz.

Gönderildi : 27/09/2010 19:43

(@SerdarKarahanoglu)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Buğra Bey,

Tracking tool un haricinde maillerin içini okuyabileceğimiz bir yöntem var mıdır ? Açıkçası bunu üst yönetim talep etti, tracking tool cevabı tatminkar olmuyacaktır. Anladığım kadarıyla üstü kapalı süphelendikleri kişilerin yazışmalarını direk olarak okumak istiyorlar. Bu tarz talepler çoğu firma için geliyor olmalıdır. Buna çözümünüz ne oluyor ?

Teşekkürler 

Gönderildi : 27/09/2010 20:59

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bu şekilde taleplerin fazla geldiğini sanmıyorum. Ancak exchange geriye doğru 15 gün saklar logları. Bu yüzden 3rd yazılım da kullansanız en fazla bu tarihe gidersiniz. Başka bir yazılım ne yazık ki bilmiyorum, duymadım.

Normalde bu tür isteklere cevap vermek için, exchange de journaling rule yazılır ve şirket içinde ki tüm kullanıcıların gelen ve giden maillerinin bir kopyası bir mailbox da toplanır. Ancak bunları suç kapsamına girdiğinden personellere genelde sözleşme imzalatarak uygulanır.

Gönderildi : 27/09/2010 22:28

Paylaş: