Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

esx server unknown MKS event

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@SonmezOcak)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

kurdugum esx server 3.5 kurdum ancak program bilgisayarimdan boot yapmiyor ,, esx server unknown MKS event seklinde hata veriyo ??

neden olabnilir ??

tesekkurler          

Gönderildi : 18/05/2008 18:40

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

donanimlardan biri desteklenmiyodur.

Gönderildi : 18/05/2008 23:50

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

MKS, KVM olarak bildiğimiz klavye-mouse-monitör üçlüsünün diğer bi adı. Hatayı tam olarak anlayabilmemiz için kurulumun nasıl yapıldığını ve bu üçlünün nelerden oluştuğunu öğrenebilir miyiz? Ben de ona göre biraz daha araştırayım.

Gönderildi : 19/05/2008 13:33

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet kurulumu sitedeki makaleye bakarak yaptim , kendi bilgisayarima client programi kurdum , normal sekilde baglandi yapiyor , yani server iin icini goruyor ve dosya atabiliyorum , ancak bilgisaayarimdaki dvd rom dan birt   turlu boot baslamiypr,

bu uclu nelerden olusuyor demissiniz ben buna bir anlam veremedim , klavye , mouse . monitor , markalari onemli demeyin sakin ..

problem sadece dvd den boot isleminin yapilamamas i

tesekkurler

Gönderildi : 19/05/2008 23:35

(@esersolmaz)

esx içine yeni bir vm eklerseniz bu makinanaın boot default ta disk sonra cd rom olur diskte boş olacagı için ilk cd rom dur yani yapacagın işlem çok basit makinayı up edeceksin.

console açacaksın ve connect to cd rom kutucuguna basıp makinandaki sürücüyü gösterir ctl+alt+insert yapacaksın ve sonra kuruluma başlıyacak....

Selametle...

Gönderildi : 20/05/2008 03:28

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

eser bey herhangi birdegisiklik olmadi , yani ctrl+alt+insert ee bastigimda makina hic bir tepki vermiyor,

kafayi yemek uzereyimm 

Gönderildi : 20/05/2008 10:38

(@onurvatandas)
Estimable Member

Öncelikle yanlış anlamamdan dolayı özür dilerim, ben ESX kurulumu sırasında hata aldınız zannettim.

Anlıyorum ki VIclient ile VM i CD den boot edemiyorsunuz. CTRL+ALT+INS çalıştırabilmeniz için VM in ekranına bir sefer tıklamanız gerekiyor, önce bunu belirteyim, üzerine gelmek yetmiyor yani.

Bir de CD yi client device olarak seçerseniz, VM boot ettikten sonra ancak mount edebiliyorsunuz ki bu işlem için çok kısa bir zamanınız oluyor. Eğer ilk seferde yetişemezseniz CTRL+ALT+INS ile reboot u deneyin, yine olmazsa CD-ROM için client device değil de host device ı seçin (ve "connect at power on" demeyi unutmayın.

Gönderildi : 20/05/2008 11:46

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hic bir degisiklik yok halen ayni , mks event error , baska bilgisayardanda denedim ama nafile ..

Gönderildi : 20/05/2008 13:22

(@esersolmaz)

Açık konuşmak gerekirse sorununuz ne oldugunu kesin bir dille ifade edemediginizi düşünüyorum.

Bunun sebebi de MKS error diyince biz klavye mouse yada monitör anlıyoruz . Sonra siz postlarda cd den boot edemiyor diyince olay tamam değişiyor.

Gönderildi : 20/05/2008 14:14

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sorunum su ;

esx server 3.5 i pentium 4 1 gb makinanin uzerinde kurdum , kurulumda bir problem olmadi , sonra kurulum sirasinda static olarak atadigim  IP adresi ile kendi bilgisayarim Windows Xp uzerinden esx server e ulastim , sifre ve password girerek web access bolumune gectim , daha sonra VMware Infrastructure Client programini indirdim ve bilgisayarima kurdum,

sira geldi virtual makina kurmaya , kendi bilgisauyarima Server 2003 standart dc sini taktim yeni virtual makina olusturmak icin girdim ama bir turlu cd rom umdan kuruluma baslamiyor , iso dosya halinde boot etmeye calistim olmadi , floopy icerisine baslangic disketi koydum ama ondanda baslamadi , daha sonra server in uzerinde ki dvd rom un icerisinden deneyeyim dedim yine ayni sonuc , bir turlu cd \dvd ve floopy den sistemi baslatmiyor ..

2 gundur buna ugrasiyorum , hic bir sekilde internette bulamadim ,

umarim simdi kendimi ifade edebilmisimdir .. saygilar 

Gönderildi : 20/05/2008 17:26

(@onurvatandas)
Estimable Member

Merhaba,

Problem cok iyi anlasilmistir 🙂

Fakat bu konuda bir ilksiniz diye tahmin ediyorum, zira hic bu sekilde haa alan birini hatirlamiyorum. Bu konuyu www.vmtn.net adresinden de arastirip her hangi bir sonuc bulursak size donelim.

Bu arada kurdugunuz ESX Server lisansli mi yoksa trial mi? 

Gönderildi : 20/05/2008 23:14

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

trial

Gönderildi : 22/05/2008 13:19

(@onurvatandas)
Estimable Member

Malesef aklima pek bir sey gelmiyor. Uzaktan baglanip bakma sansim var mi acaba?

Gönderildi : 23/05/2008 01:01

Paylaş: