Forum

Exchange taşımaya d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange taşımaya devam:-)

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@metinok)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Acemi olduğum için çok sordum bu konuda ama kızmayın lütfen:-) Anlayışınıza bırakıyorum[:)]

1.Bir şekilde kullancıının baska bir domaine tasınması sırasında o domaine hizmet eden Exchange deki kullanıcı mailbox ını kullanılamaz hale mi getirir?

2.Aynı forestte istanbul.com domainindeki kullanıcıların  mailboxlarını kadikoy.istanbul.com child  domainindeki Exchange e  tasıyabilmek mumkun mu? Eğer mumkunse  kadikoy.istanbul.com domaindeki Exxchange e gelecek mailboxları kullanacak userlar bu domainde halihazırda var olmalı mı, mailboxlar tasındıktan sonra da olusturabilir miyim?

3.Şirket evliliği yapan 2 farklı forest e sahip şirketleri birleştirdiğimizi dusunelim. Bu 2 forest arasında heralde once trust olmalı. Trust varsa ilk foresteki herhangi bir domaindeki  bir kullanıcıyı  ikinci foresteki herhangi bir domaine tasınabilir mi? nasıl yapmak lazım?  Tabi bunu yapabilirsek  ilk foresteki kullanıcı  mailbox ını ikinci forest e tasıyabilir miyiz?

Gönderildi : 18/05/2008 18:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

eğer domainlerin arasında güven ilişkisi var ise kullanabilir

Evet mümkün .

Mailbox bir server dan diğerine taşınır ancak hala root üzerindeki kişiye bağlıdır  , mailbox taşıma işlemi ile connect yetkisini karıştırmayın , yani user root  ta iken exchange child üzerinde veya tam tersi olabilir .

evet bunu ADMT ile yapabilirsiniz 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2008 21:56

Paylaş: