Forum

ms outlook dll hata...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ms outlook dll hatası

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,482 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba outlookda problem vardı  kaldırdım ost dosyasınıda sildim yeniden office outlook kurulumu yaptım fakat şöyle hatalar vermeye başladı outlook

gerekli dosya iphlpapi.dll yolunuzda bulunamıyor. Lütfen microsoft office outlook'u yeniden yükleyin...

yardımlarınızı bekliyorum....

Gönderildi : 13/05/2008 20:37

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Bu dll'i aşağıdaki linkten kopyalayıp system32 altına atın.

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?iphlpapi

Eğer farklı dll ler için hata vermeye devam ederse, kurulumu tekrar yapmanız gerekecek.

Gönderildi : 13/05/2008 20:39

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba serhat hocam dediğiniz dll dosyasını indirdim system32 içerisine yapıştırmaya çalıştığımda erişim engellendi diskiniz yazmaya karşı korumalı diyor system32 klasörüne özellikler deyip salt okunur tikini kaldırıyorum ama yine kendi kendine tik oluyor anlayamadım...

birde salt okunurluğu kaldırırken şöyle bir hata veriyor aşağıdaki dosya öznitelikler uygulanırken bir hata oluştu:

c:\windows\system32\macro..\flash9e.ocx

erişim engellendi

yoksay tümünü yoksay   yeniden dene   iptal soruyor...

Gönderildi : 14/05/2008 14:28

(@serhatakinci)
Famed Member

Bu işlemi güvenli modda yapmalısın.

Gönderildi : 14/05/2008 14:32

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

serhat hocam güvenli moddada salt okunurluğunu kaldırmaya çalıştığımda dediğim hataları veriyor salt okunurluğunu kaldırmadan yeni dosyayı eskisinin üzerine yapıştırdığımda başkası yada başka bir program kullanıyor hatası veriyor...

bu dll'leri düzeltirken nasıl kopyalam gerekiyor system32 altına yanlış birşeymi yapıyorum...

Gönderildi : 14/05/2008 14:52

(@serhatakinci)
Famed Member

O halde sistem geri yükleme yapmanı önereceğim.

Sistemi, outlook'u un install yapmadan önceki duruma geri yükle. Sonra tekrar bakalım.

Gönderildi : 14/05/2008 16:39

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

sistem geri yükleme yapma şansım yok çünkü outlook yüklemesi yapmadan öncede dll hataları veriyordu komple office outlook'u yeniden kurdum hala devam etti dll hataları peki hiç bir şekilde dll dosyalarını system32 altındaki güncelleme şansım yokmu acaba....

Gönderildi : 14/05/2008 19:54

(@serhatakinci)
Famed Member

Windows XP CD sini tak.

Başlat> Çalıştır> sfc /scannow

sistem dosyalarını check etsin ve onarsın.

Olmazsa, XP yi repair edersin, yani üzerine kurulum.

Aslında sistemi Windows CD si ile açıp, kurtarma konsolu ile bu dll'i yapıştırabilirsin ancak çözeceği garanti değil.

Bu nedenle önce sfc komutunu kullan.

Gönderildi : 14/05/2008 20:05

Paylaş: