Forum

server 2003 standar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 standart edıtıon SP2 R2 kurulum

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

HP dc 7800 Small From Factor bır pc ye Server 2003 Sp2 R2 Stanart edıtıon yukledım.Ancak Ethernetını bır turlu goremıyorum.Yuklenmemıs olarak gorunuyor.Donanım ekle kaldırdan yapmaya calıstım ancak olmadı.Konu hakkında yardımınızı rıca ederım.

Gönderildi : 06/07/2010 22:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

aşağıdaki 3 modelden hangisi ise seçerek ethernet kartını yükleyebilirsiniz.

http://h20180.www2.hp.com/apps/Lookup?h_lang=en&h_cc=us&cc=us&h_page=hpcom&h_client=S-S-R295-1&h_query=+HP+dc+7800&submit.x=9&submit.y=5

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2010 01:49

(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam tesekkurler sorun gıderılmıstır

Gönderildi : 07/07/2010 13:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

geçmiş olsun.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2010 16:58

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Konu taze oldugu için hem benim açımdan hemde arkadaş açısından bir not iletmek isterim bu makina ile alakalı.
Aynı makinayı bende kullanıyorum, paralel portlu bir server'a ihtiyacımız olmuştu elimizde bu PC bir kenarda duruyordu kullanalım dedik ve üzerine 1 adet sata raid kartı takıp 2 disk raid 1 yapıp kurdum windows server 2003 standart işletim sistemini yaklaşık 2 senedir sorunsuz olarak çalışıyordu. Geçen ay durup dururken sistem kilitlenmiş siyah ekrana düşmüştü. Araştırdık power supplay olabilir sorun diye değiştirdik yaklaşık 25 gün sorunsuz çalıştı geçen perşembe yine kilitlendi yine servis açtırdım yine hp'ye bana bir tool gönderdiler bu tool sisteme 5 saat yüklendi ve bir rapor çıkardı donanımla ilgili ve herhangi bir hata ile karşılaşmadığını bildirdi.
HP teknik serviside bu makinanın pc dos ile satıldığını windows server 2003 desteklemediğini bu sebeple eğer servise götürürsem (zaten bu hali ile kapatıp götüremem'de) windows xp ile test edilip sorunsuz çalışıyor ise herhangi bir işlem yapmadan geri vereceklerini söylediler. Bende şimdi bu makinadaki uygulamaları başka bir makinaya nasıl taşırım diye düşünmekteyim. 🙁
Niye yazdım bunları? Eğer makina üzerine önemli bir uygulama kuracaksanız şimdiden bunları düşünerek kurulum yapın, sistemin windows server 2003 desteği yok. Sorun yaşarsanız garanti kapsamında destek alamayabilirsiniz. Ne olur ne olmaz bunu düşünerek kurulum yapın yarı yolda kalmayın diye yazdım.
Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2010 19:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Güzel tecrübe.

Gönderildi : 08/07/2010 00:54

Paylaş: