Forum

Server 2003 Çi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Çift Ethernet

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@hamzasaricicek)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirket içerisindeki Server 2003 üzerinde biri network için kullandığımız diğeri ise internet bağlantısı için kullandığımız 2 adet ethernet kartımız mevcut. Server'ın Internet bağlantısı için 2 nolu olarak atadığım ethernet kartını default olarak atamak istiyorum.Gün içerisinde sürekli olarak diğer ethernet kartına ait bağlantının ip sini default olarak kabul ediyor. Bağlantıları pasif yapıp tekrar aktif etmek zorunda kalıyorum. Bunun için bir çözüm varmıdır acaba. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 01/07/2010 14:13

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

My Networc Places - sağ klik - propereties - açılan ekranda advanced sekmesine gelin. Advanced settings'a tıklayın. Bu ekranda mevcut eth.lerinizi göreceksiniz. İstediğiniz eth'i işaretleyip , sağ tarafta ki ok yardımı ile en üste taşımanız yeterli olacaktır.

Syg.

Gönderildi : 01/07/2010 14:46

(@hamzasaricicek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim kardeş. Söylediğin ayarlama penceresinde benim default olmasını istediğim ethernet en üstte duruyor. Başka yapabileceğim bir ayar varmı acaba ?

Gönderildi : 01/07/2010 17:30

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Merhaba ,

Default işlemi bu şekilde yapılıyor. Başka bir sorun olabilir.

Gönderildi : 01/07/2010 17:35

(@hamzasaricicek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sabah şirkete geldiğimizde 1 nolu ethernetten internete bağlandığını görüyorum. Durum onarması yaparak 2nolu etherneti kullanmasını sağlıyorum. Hemen hemen hergün tekrarlanıyor bu durum. Farklı alternatifler denedim ama bir türlü neyden kaynaklandığını çözebilmiş değilim esasen. Araştırıyorum, bulduğum takdirde paylaşacağım inş.

Sizede teşekkür ederim Ufuk bey.

İyi çalışmalar..

Gönderildi : 01/07/2010 18:58

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Eth. kartınızı değiştiniz mi?

Birde öyle test edin.

Gönderildi : 01/07/2010 19:07

(@hamzasaricicek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değiştinizmi derken, slotlardaki yerlerindenmi bahsediyorsunuz hocam ?

Gönderildi : 01/07/2010 19:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

İstemiş olduğunuz NIC ( network interface card) default yaptıysanız, serverı restart edermisiniz. Bazı durumlarda restart olmadan işlem tamamlanmıyor. Sorun devam ederse farklı bir NIC  farklı slotlara takmaktan ziyade, yeni NIC denemenizi öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 03/07/2010 18:19

Paylaş: