Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Standar Üzerine Vmware workstation 7.0 Bağlantı Sorunu ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@tatal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.
Server 2003 Standart Üzerine Vmware Workstation 7.0 ile freebsd kurdum...
Network ayarlarını Nat olarak yaptığımda Server 2003 üzerinden ping atabiliyorum. pttuy-sftp-mysql ile erişim yapabiliyorum. Fakat Dışarıdan erişemiyorum..
Network ayarlarını Bridge yaptığımda Server 2003 üzerinden freebsd'ye ping atabiliyorum fakat putty-sftp-mysql ile erişemiyorum Bağlanmaya çalıştığımda hiçbir hata vermiyor bekliyor. Dışarıdan Erişiyorum...
Aynı sistemi xp üzerine kurdum.. Bridge modunda hem dışarından hem xp den erişim sağlaya biliyorum...
Server 2003 standart üzerinde herhangi bir friwal-güvenlik duvarı bulunmamakta hatta server 2003 güvenlik duvarı bile kapalı
bridge modunda bağlanabilmek için herhangi bir ayar yapmam gerekiyormu ? Bu sorun neden kaynaklanır ?
Tşkler..

Gönderildi : 06/05/2010 23:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

NAT yaparsanız eğer host makine üzerinden bağlanmanız için port forward yapmanız gerekmektedir

http://www.howtogeek.com/howto/vmware/allow-access-to-a-vmware-virtual-machinenat-from-another-computer/

bridge mode için zaten buna gerek yok hem host hemde uzak makineden bağlanabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/05/2010 03:09

Paylaş: