Forum

Imap Outlook Kurulu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Imap Outlook Kurulumu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu bölümde bir konu daha açmıştım ama kimseden cevap alamadım belki konu başlıgı yada başka birşeyi yanlış yazdım diye tekrar sormak istedim.

Firmamızda normal'de pop3 olarak kullanılan mail hizmetimizin içeriye kurulmuş olan MDaemon isimli program üzerinden olacagı belirtildi ve artık maillerin imap olarak kullanılacagı belirtildi.Sorum şu ben outlook'da imap olarak hesabı kuruyorum ama yeni gelen mailler tekrar kişisel klasörlere düşmekte imap'e düşmemekte ve son sorum farklı lokasyonlardaki şubelerimizde bu imap hizmetini bizim merkezimizden kullanıcak sizlere sormak istedigim soru şu bu imap'de exchange'in offline oldugu durumlardaki gibi server'a erişemezse oflline çalışıp online olunca server ile bilgileri eşitlemektemidir şimdide yorum ve cevaplarınız için teşekkür ederim... 

Gönderildi : 15/03/2010 20:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Forum kuralları Çok Önemli

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2010 03:36

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey forum kurallarını biliyorum ve uzun zamandırda çözümpark'ı takip ediyorum burası aracalıgı ile çok güzel yardımıda oldu bu sitenin bana ama forum kurallarına uymayan bu mesajımda nedir anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim...

Gönderildi : 16/03/2010 13:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

MADDE 7

http://www.cozumpark.com/forums/650/ShowThread.aspx

Gönderildi : 16/03/2010 15:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ufuk bey yukarıdaki linkte madde 7 ye göre forum kurallarına aykırı bir posttu.

Evet ben sizi biliyorum ve tanıyorum beni üzende bu oluyor zaten forumu bilen sizler gibi üyelerimizde böyle bir hata yaparsa yeni üyeler neler yapmaz.

sorun postun başlığında Çok önemli yazmanızdır.

ama artık konu anlaşıldığına göre sorunuza gelelim

IMAP bir mail alma protokolüdür , pop3 ten tek farı header alıp isterseniz mail in bütününü indirme şansınız olduğu için mail sistemini etkilyen bir durum yok tur.

yani pop3 ile maillerin tamamını sunucudan indirirken imap ile sadece başlıkları indir diyebilirsiniz. ( not pop3 ile maillerin bir kopyasını sunucuda bırak demeniz pop3 protokolünün bir özelliği olmayıp istemci yazılımcılarının bir özelliğidir.

yani özetle benim elimdeki imap bilgisi ile sorunuzu tam çözemedim ama biraz daha detay paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2010 18:09

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey uyarınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Imap ile ilgili olarak konuyu sizlere şöyle aktarayım mdaemon isimli mail server programı yapımızda bulunan 2003 server üzerine kurulumu yapıldı ve merkezimizde imap üzerinden erişimi rahatlıkla sağlayacagını düşünmekteyim fakat farklı lokasyonlardada şubelerimiz bulunmakta ve buralardada imap olarak bu hesaplar outlook'lara ve thunderbird tarzı yazılımlara kurulacaktır.Bu farklı lokasyondaki kullanıcılar imap üzerinden her sferinden internetten'mi indirecekler bu header bilgisini yoksa exchange'de oldugu gibi offline olarak bakılcak ve yeni mailler inicek imap bağlantısı server'ı gördügü anda senkronizasyonu yapacakmıdır ve sizlere son sorum ben imap hesabını outlook'a tanıttıgım zaman yeni mailler imap database'ine inmiyor kişisel klasörlere inmektedir yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 17/03/2010 18:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

gönder al yaptığınız zaman aynı pop3 teki gibi mailler sunucudan çekilecek , siz header değilde direk mailleri indirecek şekilde ayarlarsanız mailleri pop3 te olduğu gibi sunucu ile görüştüğünde local e indirecek ve offline kende okuyabileceksiniz.

Bu normal kural yazmadığınız sürece inbox a düşecektir gelen mailler , dediğiniz sistem windows live mailde var , yani her hesap için ayrı inbox , send items vb klasörler.

Gönderildi : 17/03/2010 23:17

Paylaş: