Forum

Microsoft Windows A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Windows Ağı Görüntüleme Problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
495 Görüntüleme
(@fatihyilmaz)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba 2 hafta önce 2003 server' dan 2008 ' e bir geçiş yaptık. Herşey nomal bir şekilde ilerlerken 1-2 gün sonra

Microsoft
Windows Ağı
na tıklamaya çalıştığım da ya erişim hatası yada sadece kendi makinamı görme gibi problemler ile karşılaşıyordum. DNS midir AD den midir Virüs müdür derken. Tesadüf eseri HP Pro Curve marka switchlerin restart edilmediğini yani sorunun sadece Switchleri kapatıp açmadığım için olduğunu fark ettim.   🙂  Aslında bunun sorunu çözmeyeceğini düşündüğüm için hiç demememiştim bile... inanın çıldırmak üzereydim ... Bu mesajı benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşların daha kısa yoldan çözüme ulaşması için yazıyorum 🙂  Bu arada Yönetilebilir ve akıllı olarak nitelendirilen bu cihazların da kapatılıp açılması gerektiğini o kadar da akıllı olmadığını öğrenmiş olduk 🙂  

Gönderildi : 08/03/2010 22:55

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Hayatımızdaki elektronik cihazların büyük çoğunluğunda artık bir yazılım yüklü. Cep telefonları,  arabalar, mp3 playerlar, saatler (artık o da cep telf. oldu) vs... İlk bilgisayarlar sadece 1-2 disketle yüklenirken artık DVD lerle yükleniyor. Problem olduğunda yazılım yüklü cihazları kapatıp açmak çoğu zaman iş gören bir çözüm olmuştur. Kullanıcılara bile kapat aç dediğinizde yaptım cevabını alıyorsunuz. 

Gönderildi : 08/03/2010 23:05

Paylaş: