Forum

Exchange 2010 DSN, ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 DSN, NDR Mesaj

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
541 Görüntüleme
(@CevatYigit)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange 2010 server'da kullanicilarin mail kotlarinin dolmaya yaklastiginda yada mail kotalari degistiginde sistem tarafindan kullaniciya otomatik bilgilendirme maili gönderiliyordu. Ne gibi bir degisiklik yaptim bilmiyorum ama suan kullanicilara o şekilde bir bilgilendirme maili gitmiyor. Tekrar aktif etmenin bir yolu varmidir acaba ?

Gönderildi : 09/02/2010 21:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Database maintenance time nedir acaba ? loglara baktınız mı hiç bu konuda bir hata mesajı görebiliyormusunuz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/02/2010 04:54

(@CevatYigit)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey, sanirim tam olarak açıklayamamışım bende. Söylemek istediğim şey kullanıcının kotasını değiştirdiğimde, kotanın dolmasi yaklaştığında yada dolduğunda sistem tarafından otomatik gönderilen Quota Message diye adlandırılan olay.  Exchange 2003'den 2010'a bi geçiş yaptik geçişten sonra bu sistem saglikli bi şekilde çalışıyordu ama şuan kotayla ilgili bi bilgilendirme gönderilmiyor kullanıcılara.  

Bunla ilgili mesajların nasil editlendigi ile ilgili technet'de gerekse forumlarda cok yazi okudum ama niçin gitmediğini henüz çözemedim.

Bu arada belirtmemisim :

Database maintenance time  : Run daily from 1:00 AM to 5:00 AM olarak ayarlanmis durumda

Iyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/02/2010 14:25

(@CevatYigit)
Eminent Member
Konu başlatıcı

En son denedigim cmdlet :

Set-MailboxDatabase -Identity "Mailbox Database xxxxxxx" -QuotaNotificationSchedule "Mon.7:00 AM-Mon.8:00 PM","Wed.7:00 AM-Wed.8:00 PM","Fri.7:00 AM-Fri.8:00 PM"

bakalim işe yarayacakmi

Gönderildi : 15/02/2010 14:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Sonuç ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/04/2011 20:15

Paylaş: