Forum

Silinen Maillerin G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Silinen Maillerin Geri Getirilmesi ?

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@askinkaymaz)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

SBS 2003 uzerinde bir mailbox sahibi outlook express üzerinden (IMAP) tüm maillerini silmiş ve hemen sonrasında TEMİZLE seçeneği ile silmiş. Mailbox hesabı duruyor ama içindekiler gitmiş durumda. Bu mailleri geri alma şansımız var mıdır ? ExMerge ile bakayım dedim ama bomboş mailbox'ın içi 🙁

yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Gönderildi : 20/11/2009 03:15

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Sunu Deneyebilirsin Ama Outlook Gerekli, Hesabı outlook uzerinde Exchange Kurulumu seklinde yaptiktan sonra Asagidaki Adimları Izleyip Sonuca Ulasabilirsin:

Regedit / HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftExchangeClientOptions

Yanda Yeni Bir DWORD > DumpsterAlwaysOn ve degerini 1 yapiyoruz 

Regedit'den Cıkıp Tekrar Outlooku Calistirip

Araclar Menusu Altinda Recover  Deleted Items Secenegini Calistir. Umarım Mailler Burada Kalmıstır.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 20/11/2009 05:55

(@askinkaymaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

soylediklerinizi harfiyen yapınca Outlook 2003 de dediginiz Araçlar menusu altında Recover secenegi gelmedi maalesef 🙁

restart etmek gerekir mi bilgisayarı ? ( server uzerinde ki outlook a kurdugumdan restart yapamadım)

Gönderildi : 21/11/2009 03:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

regedit üzerinde bir değişiklik yapıldığından dolayı restart ederseniz iyi olur. ancak yedeğiniz varsa RSG oluşturarak istediğiniz kişinin mailboxını geri yükleyebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 22/11/2009 02:47

(@askinkaymaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

mumin bey yedek yok maalesef. restart islemini yapıp deneyecegim. tesekkurler

Gönderildi : 23/11/2009 19:58

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhabalar ,

Mümin hocam nasılsın??

Ben bugün şöyle bir olayla karşılaştım Exchange Server 2003 kullanıyorum, 7 gün önce bir personel çıkarmışlardı iş yerinden.Onların tüm maillerini istediler fakat onların istedikleri maili bulamadım.Personel 7 gün önce ayrılmadan sildiği mailleri birinin yardımıyla kurtarılmış öğelerden de silmiş.Bu maillere ulaşılabilir mi? Bu arada Exchange Server da  Keep Deleted Items for (days) 3 gün.Teşekkürler.

Gönderildi : 24/11/2009 22:29

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Yukardaki açıklamalar yardımcı olabilir okuyunuz.

Gönderildi : 24/11/2009 23:47

Paylaş: