Forum

Exchange 2003 Datab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Database Kurtarma | Exchange Server Data Recovery

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@ayhangumus)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

varolan exchange2003 de yaratılmış bir priv1.edb database ini başka bir ortamdaki exchnage2003 de mount etmek istiyorum.Loglar olmadan mount edebilirmiym.bu databasede problemler oldugu için eseutil /p ile onarma yaptım ama hala mount edemedim.Başka hangi yolu izlemeliyim..

Saygılar

Gönderildi : 14/11/2009 12:45

(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhaba daha öncede benim başıma böyle bir durum gelmişti. datalarım bozulmuştu ben şu şekilde hallettim. exchange datalarını başka bir ortamam aldım ve ontrack programı ile her kullanıcının .pst sini aldım daha sonra tekrar sıfırdan bir data oluşturdum ve önce kullanıcıları exchangeden çıkarttım tekrar exchange ye dahil ettim ve sıfır bir mail box ları olmuş oldu daha sonrada microsoft outlook import export etme yöntemiyle çıkartmış olduğum .pst leri ekledim ve sorunsuzca çalışmaya devam ettim. tabiyki daha farklı yöntemlerde vardır arkadaşlar yardımcı olacaklardır. iyi günler.

Gönderildi : 14/11/2009 13:02

(@ayhangumus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bu yöntemi kullanamadım program lisanlsları oldukca pahallı .ontack powercontrols4.1 var exchange2000 de bunu kullanıyordum ve işimi görüyordu ama exchange 2003 oldugu için zannedersem dataları düzügn görmüyor.

Gönderildi : 14/11/2009 13:14

(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member

Merhaba

Yeni kuracagınız server da eski server la aynı isimlerle olmalı exchange organization nameve  computer name  eski server da ne ise yeni exchange serda da aynı olmak zorunda yoksa mount edemezssınız

Asagıdaki dosyaları kopyalamanız yeterli  yeni kurdugun exhange server daki mdbdata klosorunu yedekleyın daha sonra klasor ıcını silin asagıdaki dosyaları kopyalayıp mount etmeden once asagıdaki islemi yapın  deneyin calısacak dır  

Exchange system manager da first storage grouop altında mailbox store ve public folder store ozellıklerınde database baslıgında This database can be owerwritten by a restore tıklamanız gerekıyor

Olmaz ise database repair yapın

Priv1.edb

Priv1.stm 

pub1.edb

pub1.stm

Kolay gelsin

Gönderildi : 14/11/2009 16:57

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

yada third party bir yazılım ile database içindekileri export edeceksiniz pst'ye vs ardından da yeni sunucuya import edeceksiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 15/11/2009 21:48

(@ayhangumus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

peki eski datanın loglarına ihtiyac olurmu yoksa dediğiniz gibi eski server adıyla kurup buraadan datayı mount etmem yeterli mi?

Gönderildi : 16/11/2009 16:30

(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member

MERHABA

Eski loglara ihitiyacınız olmayacak ben defalarca aynı sekılde kurdum hic de bir problem olmadı

kolay gelsin

Gönderildi : 18/11/2009 03:44

Paylaş: