Forum

Silinmiş Owa Proble...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Silinmiş Owa Problemi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
313 Görüntüleme
(@SerhatSogut)
Gönderiler: 147
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba

Yapımda 2003 Enterprise,Exchange 2003 yüklü bu şekilde kurulum yaptıktan sonra kullanıcılarımda owa'dan sorunsuz bir şekilde mailleşiyorlardı.Fakat bu server'a CRM 4.0 yükledikten sonra IIS'in altında owa silinmiş ve CRM'in oluşturdupu tab'lar meydana çıktı ve şimdi kullanıcılar owa'ya bağlanmaya çalışırken log-on ekranından sonra sayfa görüntülenemiyor hatasını alıyorum.Acaba exchange ve CRM aynı server'a yüklenmez mi? Ya da silinen bu owa'ları nasıl getirebilirim?

Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Gönderildi : 02/10/2009 13:20

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

(@SerhatSogut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arama yaptım fakat bulamadım.

İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/10/2009 15:16

(@SerhatSogut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu işlemleri yaptım fakat olmadı.Application tools altında aşağıdakiler bulunmaktadır.

Defaul website gözükmüyor.

Application Tools altında

CRMapp tool,Defaultapp tool,Exchangeapplicatin tool,Exchange Mobile,Report Server

Bu tab'ların altında da CRM ile alakalı toollar mevcut.Onun dışıdna owa ile alakalı herhangi bir şey göremiyorum.

Gönderildi : 02/10/2009 17:16

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Makaleyi doğru ve dikkatli yaptıysanız gelmesi lazım.

System manager dan da aynı işi yapabilirsiniz. Bunu deneyin birde olmazsa. IIS metabase explorer biraz daha basit bir yöntem.

Gönderildi : 02/10/2009 17:35

(@SerhatSogut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam aynı işlemleri defalarca yaptım ama herhangi bir gelişme olmadı.Defaul website diye hiçbirşey yok ortada.Herşey CRM 4.0 kurduktan sonra oldu ve application tool altında CRM ile alakalı birçok şey var fakat şimdide owa'ya bağlanamıyorum!!

Nasıl bir yol izlemem gerekli? Owa baştan mı kurulmalı?

Gönderildi : 02/10/2009 17:51

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

sytem manager dan oluşturmayı denediniz mi?

ayrıca metabase explorer ile oluşturmadan önce crm in kullandığı site ın ismini ve portunu değiştirin default web site ve 80 portu olmasın.

Gönderildi : 02/10/2009 23:10

(@SerhatSogut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam selamlar

Söylediklerinizi denedim tekrardan oluşturuyorum fakat path boş çıkıyor yani yine olumsuz sonuç elde ediyorum.CRM yüklemeden bir website oluşturup browse'den bu yolu göstermem gerekirdi orda yanlış yapmışım.Şimdi tek site'a senkronize olduğu için CRM daha baskın çıktı ve owa ile ilgili birşey kalmadı tek çare CRM'i kaldırıp baştan kurmak tabi kurmadan önce de tekrardan bir site daha oluşturmak gibi gözüküyor.

Bu düşündüklerimin dışında yapmam gereken herhangi birşey var mı?

Gönderildi : 07/10/2009 12:32

Paylaş: