Forum

(BackTrack 3 - 4 ) ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

(BackTrack 3 - 4 ) & Ati Radeon Mobility Hd 3470 Uyumu HK.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@tuncayguven)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar linux tabanlı backtrack programını asus laptopumda kullanmak istiyorum fakat boot ekranından sonra karşıma hiç bir şey gelmiyor. Default yada  grafik seçeneğini seçiyorum ve siyah ekranda kalıyor ekran kartım ile uyumsuz olduğunda mı böyle sonuç alıyorum. vmware ile çalışıyor yanlız farklı bir ekran kartı varmış gibi hareket etmektedir.

konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan soruma yanıt ve yardım beklemekteyim.

Teşekkürker.... 

Gönderildi : 26/09/2009 14:56

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar,

Backtrack dağıtımlarında bu tür durumlar olabiliyor, benim kullandığım HP Pavilion serisi cihazda Backtrack3 Klavyeyi tanımadı ama 4. sürümde problem yok. Bu arada bendeki ekran kartı da ATI 4000 serisi. ASUS laptopun Bios güncellemesini de denemelisiniz bu arada.

Gönderildi : 26/09/2009 19:05

(@tuncayguven)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

ilginiz için çok teşekkür ederim hüseyin bey fakat aynı sorunlar devam etmektedir. bios u en güncel şekilde ama yine görüntüyü alamıyorum başka bir yolu varmıdır..

Teşekkürler;

Gönderildi : 28/09/2009 00:47

(@SerhatKISA)
Gönderiler: 3
New Member

Merhaba ;

Sanal Makinede acabildiginizi soylemissiniz. Back Track 4 Pre Final i VMWare ile acip icerisinde bulunan script ile harddiskinize kurabilirsiniz.Bunu yaparken grub ayarlarinin nasil olmasi gerektigi hakkinda onbilginiz olsun ki muhtemelen kurulu Windows isletim sisteminize tekrar erisebilin.Daha sonra donanim sorunlarini daha kolay analiz edebilirsiniz. Ayni seri ekran kartina sahibim herhangi bir problem yasamadim su ana dek.

Gönderildi : 28/09/2009 18:18

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Pre Final 4 sürümünde HP laptopum açılırken wireless aktif ise klavye çalışmıyor faka wireless kapalıyken açarsam klavye normal çalışıyor. Final sürümü beklemekte fayda var.

Gönderildi : 29/09/2009 20:18

(@SerhatKISA)
Gönderiler: 3
New Member

Pre Final 4 sürümünde HP laptopum açılırken wireless aktif ise klavye çalışmıyor faka wireless kapalıyken açarsam klavye normal çalışıyor. Final sürümü beklemekte fayda var.

Boot ederken herhangi bir hata mesaji ile karsilastinizmi ? Bugs & Fix adresinde belirtebilirsiniz sorunu.

Gönderildi : 01/10/2009 00:47

Paylaş: