Forum

WSS ve Exchange Eri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSS ve Exchange Erişimi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@onurkaramanli)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sistemimizde daha önceden kurulu bir yapı vardı. Sharepoint 2.0. ve exchange hesaplarımıza erişmek içinde www.siteadı.net'i kullanıyorduk. Update yapınca Sharepoint 3.0'a yükseldi ve iki tane sharepoint kaldı sistemde. Bende sharepoint 2.0'ı kaldırdım. 3'ü yapılandırayım dedim. Bu seferde exchange server 2000'nin owa için yapılandırılan www.siteadı.net'e dışarıdan erişemiyoruz. ilgili siteye tıkladığım da direk olarak sanki bir ftp sitesine erişir gibi kullanıcı adı ve parola soruyor. Ve kullanıcı adı ve şifreyi girincede sharepoint sayfasına yöneliyor.Mevcut yapı bozuldu. Şimdi ben IIS'i yeniden mi yapılandırmam lazım yoksa Sharepoint 2.0 'ı tekrar yükleyip www.siteadı.net'i buraya mı bağlamam lazım. sharepoint 3.0'a www.siteadı.net'i bağlayamıyorum.

Sharepoint 2 ile yapılandırmaya kalktığımda ise FrontPage ile ilgili bazı açıklamalar yapıyor. Yükseltme başarısız diyor olmuyor...

Gönderildi : 11/07/2009 14:58

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Durum biraz karışmış. Şimdi görmeden ne desek yalan olur. Central admin den alternate access mapping bölümüne girerek dışardan gelen bağlantıları kontrol edin. Eğer açık kalmış varsa kaldırın.

Eğer burda bir sorun yoksa. IIS e girin. IIS te WSS 2 nin siteleri kalmışsa onlarıda kaldırın. 

Gönderildi : 11/07/2009 20:30

(@onurkaramanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bana exchan server 2000'de owa yı nasıl IIS'e bağlıycağımı anlatabilirmisiniz.? ama şunuda söylemeliyim ki www.siteadı.net'i bir z dışarıdan alıyoruz.

Gönderildi : 13/07/2009 17:54

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Bunu Exchange grubuna sorarsanız daha iyi olur. Bu konuda bilgim yok malesef.

Gönderildi : 13/07/2009 20:59

(@onurkaramanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun çözül. OLEDB dosyasında oledb32.dll kütüphanesini başka bir yerden bulup C:\Program Files\Common Files\System\OLEDB altına kopyalayınız. Daha sonra aşağıda verdiğim makaledeki yönergeleri izleyiniz.

http://support.microsoft.com/kb/837285/tr  

Gönderildi : 14/07/2009 12:22

Paylaş: