Forum

Ağdaki clientları g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdaki clientları görememe.

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@EmrahERDURAN)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Sayın forum sakinleri,

Ben it profesyoneli değilim ama şirketimizdeki it görevlisi ben sayılırım. 

9 adet lisanslı XP Professionallarımız bulunmakta.

WORKGROUP adı altında windows aği altında clientlar birbiriyle dosya paylaşımı yapmakta.

Geçen hafta clientların birinde format gerekti ve formattan sonra tüm uğraşlarıma rağmen client workgroup içinde hiçbir clientı görmemekte. O bilgisayarın lisansını bulamadığım için lisansı başka bir bilgisayarınkiyle aynı şu anda. Sabah aynı lisansın sorun olabileceğini düşünerek o bilgisayarın ağ bağlantısını sökerek farklı bir ad ile yeni bir workgroup kurdum. Ama yine de bir çözüm olmadı. 

Switch SMC-EZ1024DT 10/100

Ağ üzerinde server bulunmamakta.

Kendi bilgisayarımın IPsini Ağ geçidi olarak diğer internet kullanmayan bilgisayarlarda tanımlı. 

Kendi bilgisayarımda kablosuz adaptör ile kablosuz modeme bağlanıyorum.

Diğer iki bilgisayarın birinde de aynı bu kablosuz bağlantı bulunmakta. 

Son format atılan bilgisayarda ise ikincil bir ethernet ile modeme kablo ile bağlanmakta.

İnternet kullanmayan bilgisayarlarda ağ geçidi olarak tanımlı bir ip olduğu için sıkıntı yaşanmamakta.

Eğer interneti kullanan clientlarda ağ geçidi tanımladığımda internet kullanımı ciddi oranda yavaşlamakta. 

Bu problem için öneriniz nedir?

Diğer ağı görmeyen client için öneriniz nedir?

Gönderildi : 01/06/2009 19:47

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelike tüm pclerin aynı workgroupta ve subnette olduğuna emin olun.İp ayarlarını kontrol edin?Ek olarak genel sorununuz ve clientların birbirini görmesi için http://www.cozumpark.com/forums/thread/97123.aspx  linke bakmanızı öneririm.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 01/06/2009 20:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bence yapılandırmada bi sorun olabilir. tekrar yapılandırmanı tavsiye ederim. Bütün ayarları doğru yaptığından emin ol.

Birde ağı görmeyen clientte Antivir tarzı içinde firewall bulunduran bir antivirüs programı varsa ve seviyesi yüksekse yine diğer makineler için erişilmez olur. 

Gönderildi : 02/06/2009 18:43

(@EmrahERDURAN)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Kaspersky client'ın birinde kaldırdım ve ağdaki bilgisayarları görmeye başladı.

Teşekkürler cevaplar için.

Gönderildi : 05/06/2009 19:59

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Geri bildirim için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 06/06/2009 12:16

(@mertdomruk)
Gönderiler: 133
Estimable Member

Antivirüs ve güvenlik duvarlarına dikkat etmek gerekiyor.

Gönderildi : 17/06/2009 18:07

Paylaş: